Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

ODWIEDZAJĄC CZAROWNICE - Filia nr 6

12-12-2011

„Z wizytą u Czarownic Lidii Miś”
Filia nr 6, ul. Podwisłocze 6


            Zaproszeniem do odbycia wędrówki do „Magicznej Krainy Baśni” było zorganizowanie cyklu spotkań pod hasłem „Z wizytą u czarownic”, popularyzującego twórczość regionalnej pisarki Lidii Miś. Każde spotkanie rozpoczynaliśmy od głośnego czytania baśni pt. Odwiedzając czarownice”. Pani Lidia Miś napisała bardzo piękną i wzruszającą baśń. Utwór „Odwiedzając czarownice” uczy dzieci wrażliwości i miłości do książek. Autorka w znakomity sposób wykorzystała  własne oczytanie i zauroczenie literatura dziecięcą!

Uczestnicy mogli poznać historię siedmiu skłóconych sióstr – czarownic i wraz z sympatyczną bohaterką Asią przenieść się w zaczarowany baśniowy świat. Autorka odwróciła wizerunek złych wiedźm – albowiem w opowiadaniach  przedstawiła czarownice dobre i nikomu nie robiące  krzywdy.

Czytając bowiem historię ośmioletniej Asi, która wypożyczyła z biblioteki zakurzony egzemplarz książki o czarownicach przekroczyliśmy zaczarowane wrota bajki. Wkroczyliśmy w świat tańczących wokół ognia siedmiu sióstr – czarownic, zawędrowaliśmy wraz z dziećmi do baśniowej krainy. Odwiedziliśmy pierwszą czarownicę – Krzaczastą Czarownicę, u której wszystko było stworzone z krzaków, a w jej postać przemieniały się kolejno Panie bibliotekarki  z Filii Nr 6 w Rzeszowie.

Nasi mali goście z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali historii Krzaczastej Pani, odtańczyli taniec czarownicy na miotle. Wybrali Królową Czarownic oraz Króla Czarnoksiężników. Na zakończenie wykonali ilustrację do wysłuchanej baśni „Krzaczasta Czarownica” ze zbiorku autorki „Odwiedzając Czarownice”.

Spotkanie dostarczyło wszystkim uczestnikom  niezapomnianych wrażeń. Była to świetna okazja, aby promować książkę, jej autorkę i bibliotekę w środowisku, pokazać dzieciom, na czym polega czar i magia ukryta w książce, zaprosić dzieci do odbycia wędrówki po cudownym świecie fantazji, pełnym czarów, niezwykłych wydarzeń, dobrych  i złych czarownic. W zajęciach  wzięły udział dzieci ze współpracujących z biblioteką Przedszkoli i Szkoły Podstawowej Nr 23
w Rzeszowie.

        Mamy nadzieję, że udział dzieci w naszym cyklu zajęć przybliżył twórczość znanej  baśniopisarki Lidii Miś, rozbudził zainteresowanie baśniami, które zawierają wiele wartości wychowawczych, a przede wszystkim rozbudził pasję czytania o kolejnych historiach czarownic.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: