Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

WŚRÓD CZEKOLADOWYCH MIKOŁAJÓW i PIERNIKOWYCH SERC - spotkanie z NINĄ OPIC w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

07-12-2011

 

Czekoladowe Mikołaje, piernikowe serca, a także papierowe Anioły
i szczęśliwa choinka -
 spotkanie autorskie w świątecznym klimacie
z Panią
Niną Opic

 

          Z okazji Mikołajek, w dniu 06.12.2011r.  nasza biblioteka przygotowała moc atrakcji dla najmłodszych czytelników. Jedną z nich była wizyta do specjalnego gościa, pani Niny Opic, która zaskoczyła wszystkie dzieci przebraniem Śnieżynki. Niestety nasza Śnieżynka przybyła na spotkanie bardzo zasmucona, ponieważ zostawił ją Mikołaj, opuściły renifery, a zima bez śniegu to nie zima - żaliła się.

Aby poprawić humor naszemu gościowi i wynagrodzić brak zimowej, grudniowej, śnieżnej aury, przedszkolaki radosnym tonem zaśpiewały piosenkę „Siedem odważnych reniferów” i brawami zaprosiły na spotkanie.

Podczas spotkania Nasza Śnieżynka zachęcała najmłodszych do czytania swoich bajeczek, a zwłaszcza najnowszej książeczki „Kłapcio i jego ferajna”. Pani Nina postanowiła przybliżyć dzieciom sylwetki swoich bajkowych bohaterów i z tej okazji przeczytała jedną z przygód Misia Zdzisia, a także zabawne przygody bohaterów z Muzeum Dobranocek. Uczestnicy spotkania słuchali jak zaczarowani.

Pani Nina Opic zabawiała dzieci w przeróżny sposób, recytowała zabawny wierszyk w języku angielskim, śpiewała piosenkę po rosyjsku. Przedszkolaki  nie pozostawały dłużne i odwdzięczyły się wierszykiem pt. „Kochany święty Mikołaju, upragniony gości z raju”.

Śnieżynka chętnie odpowiadała na wszystkie pytania, które kierowały do niej przedszkolaki, zainteresowane twórczością literacką.

Na zakończenie spotkania nasi mili goście zostali poczęstowani słodkościami przez dwa rezydujące w naszej Bibliotece Mikołaje. A później jeszcze wszyscy razem  ustawili się z bajeczkami pani Niny do wspólnego zdjęcia.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: