WŚRÓD CZEKOLADOWYCH MIKOŁAJÓW i PIERNIKOWYCH SERC - spotkanie z NINĄ OPIC w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

07-12-2011

Czekoladowe Mikołaje, piernikowe serca, a także papierowe Anioły
i szczęśliwa choinka -
 spotkanie autorskie w świątecznym klimacie
z Panią
Niną Opic

Z okazji Mikołajek, w dniu 06.12.2011r.  nasza biblioteka przygotowała moc atrakcji dla najmłodszych czytelników. Jedną z nich była wizyta do specjalnego gościa, pani Niny Opic, która zaskoczyła wszystkie dzieci przebraniem Śnieżynki. Niestety nasza Śnieżynka przybyła na spotkanie bardzo zasmucona, ponieważ zostawił ją Mikołaj, opuściły renifery, a zima bez śniegu to nie zima - żaliła się.

Aby poprawić humor naszemu gościowi i wynagrodzić brak zimowej, grudniowej, śnieżnej aury, przedszkolaki radosnym tonem zaśpiewały piosenkę „Siedem odważnych reniferów” i brawami zaprosiły na spotkanie.

Podczas spotkania Nasza Śnieżynka zachęcała najmłodszych do czytania swoich bajeczek, a zwłaszcza najnowszej książeczki „Kłapcio i jego ferajna”. Pani Nina postanowiła przybliżyć dzieciom sylwetki swoich bajkowych bohaterów i z tej okazji przeczytała jedną z przygód Misia Zdzisia, a także zabawne przygody bohaterów z Muzeum Dobranocek. Uczestnicy spotkania słuchali jak zaczarowani.

Pani Nina Opic zabawiała dzieci w przeróżny sposób, recytowała zabawny wierszyk w języku angielskim, śpiewała piosenkę po rosyjsku. Przedszkolaki  nie pozostawały dłużne i odwdzięczyły się wierszykiem pt. „Kochany święty Mikołaju, upragniony gości z raju”.

Śnieżynka chętnie odpowiadała na wszystkie pytania, które kierowały do niej przedszkolaki, zainteresowane twórczością literacką.

Na zakończenie spotkania nasi mili goście zostali poczęstowani słodkościami przez dwa rezydujące w naszej Bibliotece Mikołaje. A później jeszcze wszyscy razem  ustawili się z bajeczkami pani Niny do wspólnego zdjęcia.