Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

WIECZÓR ANDRZEJKOWY w DKK - Oddział dla Dzieci i Młodzieży i Filia nr 5

29-11-2011

 

Powróżę, wosk leję, karty stawiam…
- andrzejkowe spotkanie nastolatków z Dyskusyjnego Klubu Książki

 

      Zbliżająca się wigilia św. Andrzeja to wspaniała okazja do spotkania się w gronie przyjaciół książki na wspólne zabawy i wróżby. Młodzież zrzeszona w Dyskusyjnych Klubach Książki działających w Filii Nr 5 i w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP Rzeszowie w dniu 25 listopada 2011 r. postanowiła wspólnie przeżyć magiczny wieczór wróżb. Pragnęli staropolskim zwyczajem uchylić rąbka tajemnicy związanej z własną przyszłością.

Dzięki fantastycznym przebraniom, przygaszonemu światłu, zapachowi świec i wspaniałemu humorowi uczestników spotkania - biblioteka stała się miejscem nastrojowym i czarodziejskim.

Przygotowane zabawy dostarczyły wszystkim wielu miłych przeżyć i emocji. A o programie wieczoru decydowali sami uczestnicy spotkania. Było więc rozpoznawania z atramentowych kleksów kształtu anioła, gwiazdy, rycerza…, wróżenie z kart, kolorów i liczb, wędrówki pomiędzy półkami z książkami, by z wybranych w ślepo liczb odnaleźć wers w książce przepowiadający przyszłość lub radę do przemyślenia, nieśmiałe próby sprawdzenia swojego talentu wokalnego podczas zabawy w karaoke. Wiele radości dostarczyły także wróżby z serduszkiem i imionami przyszłej/go wybranki/a, rzucanie kośćmi i szpilkami i odczytywanie w jakie literki się one ułożą a także losowanie przedmiotów ukrytych pod kubkami: obrączki, monety i różańca. Nie zabrakło także słodkości w postaci ciasteczek z ukrytymi w nich sentencjami, m.in.: „Nie dziś nie jutro, może za rok”, „Powstrzymywanie siebie od działania jest też działaniem, które cię wypełnia”, „Połowy dokonał, kto zaczął”, „Miłość jest pierwszą wśród nieśmiertelnych rzeczy …Miłą niespodzianką była, (symboliczna, jak wszystko podczas zabawy andrzejkowej) loteria fantów z ukrytym znaczeniem wylosowanych prezentów.
 

Wszystkim Klubowiczom dziękujemy za wspaniałą zabawę i życzymy spełnienia
wróżb (tych, których spełnienie Was ucieszy) i życzeń.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: