Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Największa elektroniczna wypożyczalnia e-booków i audiobooków w chmurze dostępna dla Czytelników WiMBP w Rzeszowie

28-01-2022

66.000 książek w serwisie www.legimi.pl

Drodzy Czytelnicy,

miło nam poinformować, że od lutego do grudnia 2022 r. w placówkach WiMBP w Rzeszowie będą dostępne bezpłatne kody dostępu do mobilnej wypożyczalni książek Legimi.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie wraz z kilkoma bibliotekami publicznymi w regionie utworzyła Konsorcjum Podkarpackie, dzięki któremu możemy zaoferować czytelnikom bezpłatne korzystanie z platformy Legimi.

Nasi czytelnicy mają dostęp do bogatej biblioteki książek elektronicznych, zawierającej ok. 66.000 e-booków i audiobooków w pakiecie „bez limitu” – bez ograniczenia co do liczby wypożyczanych tytułów książek oraz liczby stron do wirtualnego czytania. W ofercie znajdują się bestsellery wydawnicze, powieści obyczajowe,  kryminalne, sensacyjne, a także biografie, reportaże, książki dla dzieci i młodzieży, podręczniki do nauki języków obcych, publikacje popularnonaukowe, poradniki oraz wiele innych pozycji książkowych. Oferta Legimi uzupełniana jest na bieżąco nowościami wydawniczymi.

Co należy zrobić, aby uzyskać dostęp do LEGIMI?

• Należy być zarejestrowanym czytelnikiem WiMBP w Rzeszowie, posiadać ważną kartę biblioteczną oraz aktywne, niezadłużone konto.
  • Osobiście odebrać bezpłatny kod dostępu do Legimi w jednej z placówek WiMBP w Rzeszowie (należy mieć przy sobie kartę czytelnika). Lista bibliotek, w których można otrzymać kod: http://www.wimbp.rzeszow.pl/filie-i-oddzialy-/legimi/
    Największy zestaw kodów posiada Wypożyczalnia Główna przy ul. Dąbrowskiego 33 a oraz Filia nr 4 przy ul. Ofiar Katynia 15 i Filia nr 6 przy ul. Podwisłocze 6.
  • Na stronie www.legimi.pl/podkarpackie wpisać kod aktywacyjny otrzymany w bibliotece, a następnie założyć konto w serwisie (podając swój adres e-mailowy oraz wymyślone przez siebie: nazwę użytkownika i hasło) lub zalogować się na już istniejące.
    Po prawidłowej rejestracji czytelnik otrzymuje dostęp do biblioteki liczącej ok. 66.000 e-booków i audiobooków.

UWAGA!

Kod pobrany z Biblioteki należy aktywować w miesiącu, w którym czytelnik go otrzymał, w przeciwnym razie jego ważność wygasa.
Niewykorzystanie pobranego kodu przez czytelnika skutkować będzie 3-miesięczną karencją.

Jak „wypożyczać” elektroniczne książki z mobilnej biblioteki?

• Elektroniczne „wypożyczanie” książek i audiobooków z serwisu Legimi odbywa się po zalogowaniu na stronie http://www.legimi.pl lub w aplikacji Legimi i wybraniu zakładki „Ebooki i audiobooki” / „Katalog”.
  • Czytelnik wypożycza książki i audiobooki klikając ich okładki i wybierając opcję „dodaj na półkę”.
  • W okresie ważności kodu czytelnik może wielokrotnie wchodzić na konto www.legimi.pl i po zalogowaniu dodawać kolejne książki do czytania na własną wirtualną półkę.

Jak czytać elektroniczne książki pobrane z mobilnej biblioteki?

• Dostęp do serwisu możliwy jest poprzez aplikację mobilną (do pobrania na stronie www.legimi.pl/pobierz-legimi/), na maksymalnie dwóch urządzeniach: tablecie, smartfonie, komputerze lub czytniku e-booków (oprócz czytnika Kindle).

Dodatkowe ważne informacje:

• Kody wydawane są w wypożyczalniach na terenie Rzeszowa w pierwsze dni robocze miesiąca, w godzinach otwarcia bibliotek, aż do wyczerpania puli przypadającej na dany miesiąc.
  • Każdy czytelnik może otrzymać 1 kod dostępu do platformy Legimi i nie może go przekazywać innym osobom.
  • Liczba kodów jest ograniczona, a o ich przyznaniu decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Kod należy aktywować w miesiącu, w którym czytelnik go otrzymał  w przeciwnym razie jego ważność wygasa.
  • Aktywowany kod ważny jest przez miesiąc licząc od dnia aktywacji kodu, np. kod aktywowany 16 lutego ważny jest do 16 marca (wyjątkiem są kody aktywowane w grudniu 2022 r., które zgodnie z umową zawartą z firmą LEGIMI będą ważne do 31.12.2022 r.)
  • Po wygaśnięciu ważności kodu można zwrócić się do biblioteki po kolejny kod na następny miesiąc.
  • Kod może otrzymać czytelnik, który ukończył 15 lat.

Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza również do skorzystania z usługi wypożyczania czytników e-booków, które umożliwiają lekturę publikacji w formie elektronicznej.

Zapytaj o możliwość wypożyczenia czytników w następujących placówkach:

• Filia nr 4, ul. Ofiar Katynia 15
  • Filia nr 6, ul. Podwisłocze 6
  • Filia nr 10, ul. Podchorążych 1
  • Filia nr 13, ul. Iwonicka 38
  • Filia nr 20, ul. Solarza 9a
  • Wypożyczalnia Główna, ul. Dąbrowskiego 33a
  • Wypożyczalnia Muzyczna, ul. Żeromskiego 2
  • Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Słowackiego 11

>> Informacja o dostępności czytników w katalogu biblioteki:

Kontakt w sprawach technicznych do Legimi:
; Infolinia Legimi: 22 307 65 40

Kontakt w sprawie kodów dostępu:
bpitera@wimbp.rzeszow.pl; tel. (17) 86 69 441.

Zapraszamy do korzystania z mobilnej biblioteki!