Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
22467635 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Aktualności

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Korbecką w Wypożyczalni Głównej - relacja

01-12-2021

 

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Korbecką w Wypożyczalni Głównej

 

29 listopada 2021 r. Wypożyczalnia Główna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33A gościła autorkę świeżo wydanej powieści Małgorzatę Korbecką.

 

Nasz Gość to rzeszowianka, tutaj pracuje i tutaj mieszka. Jest czytelniczką Wypożyczalni Głównej. Ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Rzeszowskim chociaż nie pracuje w swoim zawodzie. Jest mamą czwórki dzieci i debiutującą pisarką, która wydała swoją pierwszą książkę.

 

Podczas spotkania odpowiadając na pytania Włodzimierza Ratyńskiego mówiła o początkach swojej pasji i marzeniach literackich, o poznawaniu zawodu pisarza, czym jest dla niej pisanie i jak się czuje jako debiutująca pisarka po napisaniu i wydaniu pierwszej książki.  Przybliżyła nam proces związany z szukaniem wydawcy i przebieg  współpracy z wydawnictwem. Swoją powieść wydała pod panieńskim nazwiskiem jako Małgorzata Matwij nie obyło się zatem bez pytań o przyczynę tego kamuflażu.

 

Powieść „MADAME Blanche” wokół której toczyła się rozmowa skłania do przemyśleń ale nie narzuca odpowiedzi. Zawiera jednak pewne ostrzeżenia przed niebezpieczeństwami  jakie daje Internet. Pokazuje także, że manipulacja drugim człowiekiem jest niezwykle łatwa, zwłaszcza gdy taka osoba ma miękkie serce i chce pomóc. Mówi również o uprzedzeniach i stereotypach oraz ich wpływie na to czy komuś się pomoże czy nie. Chociaż oszustwo w Internecie to temat główny powieści,  nie daje ona odpowiedzi, czy to co się w niej dzieje jest oszustwem czy nie. Można się zatem było domyślać, że pisarka pozostawiła furtkę aby napisać dalszą część utworu. Zresztą autorka nie kryła tego faktu i poinformowała uczestników, że dalszy ciąg powieści jest w trakcie pisania. Czekamy zatem co zrobi główna bohaterka Anna, czy zmarnowała swój czas, czy wyjedzie do Afryki, czy spotka osobiście swojego znajomego z Internetu, czy mu pomoże, a może trzeba  będzie ją nazwać naiwną. Także następna powieść naszego Gościa jest już gotowa i zaakceptowana przez wydawcę. A zatem działalność pisarka Małgorzaty Korbeckiej rozpędza się.

 

Autorka bardzo ciekawie opowiadała o swojej pasji jaką jest pisanie, ma dar interesującego przekazywania swoich myśli, a zatem liczne grono odbiorców spotkania słuchało z wielką uwagą. Spotkanie było tym milsze, że na sali w formie wsparcia pojawiła się córka oraz synowie pisarki.

 

Dziękuję za miły wieczór Małgorzacie Korbeckiej i uczestnikom tego spotkania autorskiego.

--------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: