Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

SBP

DKK

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Spotkanie autorskie z Marzeną Rogalską, dn. 20.10.2021 r. - zaproszenie - Uwaga zmiana terminu!

12-10-2021

zaprasza na spotkanie autorskie z dziennikarką i powieściopisarką

Marzeną Rogalską

20 października 2021 r.,  godz. 17.00

WiMBP, ul. Sokoła 13

prowadzenie dr Marcelina Janisz

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Spotkanie zorganizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Marzena Rogalska - ceniona i lubiana dziennikarka telewizyjna i radiowa. Karierę w mediach rozpoczęła w 1995 roku w krakowskim oddziale TVP, gdzie prowadziła magazyn filmowy. Później przez wiele lat współpracowała z radiem  RMF FM, następnie z Radiem Kolor. Sama przyznaje, że radio od zawsze było dla niej medium magicznym, dlatego od kilkunastu lat prowadzi autorskie audycje w Radio Złote Przeboje.

Przez blisko 12 lat była związana z TVP2 - „Pytanie na Śniadanie”, „Kocham Cię Polsko”, „Gotowi do gotowania. Start!”, „To był rok” (TVP1) oraz „Zacznij od nowa”. Współpracowała z magazynem dla kobiet „Uroda Życia” oraz magazynem „Claudia”. Interesuje ją człowiek na każdym etapie swojego rozwoju, dlatego jej znak rozpoznawczy to pasja i osobiste zaangażowanie z jakim przeprowadza swoje wywiady. Prowadząca teleturnieje „Czy jesteś mądrzejszy od piątoklasisty” (TV Puls) oraz „Dzieciaki górą” (TVP2). Po latach, we wrześniu 2021 wróciła do prowadzenia kultowego talk-show „Miasto kobiet” w TVN Style.

Swoją pracę kocha tak bardzo, że dziennikarkę grała nawet w filmach: „Zakochani” P. Wereśniaka, „Job” K. Niewolskiego oraz w serialu „Magda M” K. Langa czy „Barwach szczęścia”.

Pasję dziennikarską dzieli z artystyczną. Grała w musicalu „Metro”. Występowała też gościnnie na płytach zespołu Raz Dwa Trzy. Nagrała piosenkę z Mattem Kowalskym. Na studenckim festiwalu „Fama” otrzymała nagrodę indywidualną za kreację aktorską.

W 2018 roku spełniła swoje marzenie z młodości i zagrała na deskach teatru Capitol w sztuce „Czy Ty to Ty?”. Spektakl jest cały czas w repertuarze Teatru Capitol.

Współautorka książki „Być Kobietą biznesu”. Pod koniec 2016 roku zadebiutowała jako pisarka, a jej „Wyprzedaż snów” odniosła znaczący sukces wydawniczy, zyskując duże grono oddanych czytelników. Kolejne tomy trylogii „Gra w kolory” oraz „Druga miłość” cieszą się ciągle niesłabnącym zainteresowaniem czytelników.

W 2020 roku pojawiła się na rynku wyczekiwana pierwsza część kolejnej trylogii zatytułowana „Czas tajemnic”, a w lutym 2021 druga „Kres czasów”. Czytelnicy szybko docenili pasję i prawdę, z jaką Marzena opowiada o ludziach, uczuciach i relacjach, pisze o tym co nadaje sens, treść i koloryt naszej codzienności. Pomaga wrócić do korzeni.

(Materiały promocyjne udostępnione przez In management)