Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
21427178 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Aktualności

Relacja ze spotkania autorskiego z Anną Ziobro

06-09-2021

 Relacja ze spotkania autorskiego z Anną Ziobro

 

26 sierpnia 2021 r. o g. 17.00 w Filii nr 4 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie odbyło się spotkanie autorskie z Anną Ziobro – rzeszowską pisarką.

 

Anna Ziobro – rzeszowianka, pracuje jako tłumacz i korektor tekstów. Fascynuje ją słowo pisane w każdej postaci, dlatego nie wyobraża sobie życia bez laptopa i książek. Jej przygoda z pisaniem rozpoczęła się od wierszy, których w domowym archiwum posiada blisko setkę. Najlepiej odpoczywa w górach. Tam też poszukuje inspiracji. Lubi obserwować świat i rozmawiać z ludźmi, choć ma duszę samotnika.

 

Debiutowała powieścią obyczajową „Tysiąc kawałków” w 2020 r. Rok później ukazała się kolejna powieść „Za ścianą ciszy”, w której autorka porusza m. in. trudny temat niepełnosprawności w obojętnym społeczeństwie. 

 

Spotkanie było wyjątkowe, ponieważ było to pierwsze spotkanie autorskie Pani Anny twarzą w twarz z czytelnikami. Na początku Kierownik Filii nr 4 WiMBP – Danuta Hulek powitała uczestniczki oraz Autorkę, a następnie rozpoczęła się rozmowa.

 

Anna Ziobro jest młodą pisarką, która swoją debiutancką powieść „Tysiąc kawałków” osadziła we współczesnych realiach. Akcja powieści toczy się w Polsce i w Czechach, a głównymi bohaterami są młodzi ludzie – Julia i Daniel, przed którymi życie stoi otworem. Ich problemy są podobne do tych, które przeżywają czytelniczki Anny Ziobro, stąd rozmowie na temat książek towarzyszyła atmosfera zaciekawienia i zrozumienia, a także chęć wymiany doświadczeń życiowych.

 

Autorka opowiedziała o tym, jak pojawiła się u niej pasja pisania, jakie książki ją zainspirowały, co najczęściej czyta, zdradziła nam również sekrety swojego procesu twórczego i po co najczęściej sięga, gdy buduje portrety psychologiczne swoich postaci.

 

Kolejną książką, która była tematem rozmowy to „Za ścianą ciszy”, poruszająca trudny temat niepełnosprawności oraz problemów z samoakceptacją w obojętnym społeczeństwie.

 

Anna Ziobro zdradziła również, że w najbliższym czasie premierę będą miały jej trzy kolejne powieści. Czytelniczki przyjęły to z ogromnym entuzjazmem.

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie składa serdeczne gratulacje Pani Annie Ziobro i życzy dalszych sukcesów w karierze literackiej. Spotkania i promocja książek autorów pochodzących z Podkarpacia, a zwłaszcza Rzeszowa są dla nas ogromną radością.

 

Katarzyna Błajdo, spec. ds. promocji

 

 

Przyznam, że choć staram się być w miarę na bieżąco z tym, co dzieje się w świecie literackim w Polsce, o twórczości Anny Ziobro nie słyszałam dopóki nie przeczytałam zapowiedzi spotkania autorskiego na Facebooku. A jako że uwielbiam chodzić na takie wydarzenia (a przez długi czas z uwagi na pandemię było to niemożliwe), lubię odkrywać nowych dla mnie autorów i w końcu – szczególnie mocno trzymam kciuki za sukces ludzi związanych z kulturą i sztuką z mojego miasta i okolic, pobiegłam do biblioteki jak na skrzydłach. Okazało się, że było to pierwsze spotkanie autorskie Anny Ziobro. Zacznę od tego, że bardzo spodobała mi się sama organizacja wydarzenia i wnikliwe, ciekawe pytania zadawane przez panią prowadzącą. Jeśli chodzi o Annę Ziobro, to kiedy opowiadała o swoim dzieciństwie i czasach nastoletnich, szczególnie o tym, że zaczynała od  pisania wierszy, pomyślałam, że to zupełnie tak jak ja. Zainteresowała mnie też fabuła i problematyka obydwu wydanych przez nią powieści. Szczególną uwagę zwróciłam na obecny w powieściach wątek wysokiej wrażliwości, który jest mi bardzo bliski, bo sama należę do osób wysoko wrażliwych. Na zakończenie poprosiłam o wspólne zdjęcie i oczywiście kupiłam książkę z dedykacją. Właśnie zaczęłam czytać „Tysiąc kawałków” i już wiem, że bardzo mi po drodze z twórczością Anny Ziobro. Na pewno przeczytam też jej drugą książkę „Za ścianą ciszy” i będę czekać na kolejne. Często tak jest, że osoby, muzykę czy książki, które wywierają na mnie duży wpływ i zostają w sercu na zawsze poznaję, a jakże, przez zupełny przypadek. I myślę, że tak też stało się tym razem. Bardzo się cieszę z tego spotkania i z tego odkrycia.

Dorota Partyka

----------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: