Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

20273790 razy

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Idealne zajęcia dla RODZINKI! Zrób z nami unikalne zakładki do książek! - warsztaty w Filii nr 10 - zaproszenie

30-03-2021

Idealne zajęcia dla RODZINKI!

Zrób z nami unikalne zakładki do książek!

- warsztaty w Filii nr 10

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to corocznie obchodzone 2 kwietnia święto, w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. W tym dniu, Bibliotekarze szczególnie proponują różnego rodzaju aktywności skierowane do najmłodszych czytelników.

Wspierając akcję promowania książek, czytelnictwa, wartościowej literatury i grafiki dla dzieci, Filia nr 10 WiMBP w Rzeszowie zaproponowała czytelnikom warsztaty artystyczno-plastyczne przeprowadzone przez Stanisławę Bełch – regionalną pisarkę.

Link do warsztatów:

Pani Stanisława jest emerytowaną nauczycielką o wielu zainteresowaniach i pasjach. Jedną z nich jest pisanie wierszy i książek, zaś sposobem na ciekawe spędzenie czasu tworzenie techniką papieroplastyki oryginalnych ładnych przedmiotów. W Jej dorobku pisarskim znajdziemy cykl książek : „Wesołe historie”,”Snip i Kocio”, oraz „Święto niepodległości”, „Przygody Skrzata Chichotka”, zbiór wierszy dla dorosłych „Czas wierszem zapisany”. Jak mówi sama pisarka: Całe moje życie kręciło się dookoła dzieci, piszę więc książki z myślą o nich i dla nich….

Zapraszając do udziału w warsztatach, będących okazją do wykazania się kreatywnością, zdolnościami manualnymi, a także zachęcającą dzieci do czytania i przyozdabiania książek zakładkami, Pani Stanisława wtrącała dygresje związane z autorskim opowiadaniem napisanym na tę okoliczność. Prowadząca udzielała obszernego i praktycznego instruktażu, zachęcając do wykreowania niepowtarzalnych prac. Prezentując szablony oraz różnorodne materiały dekoracyjne zaproponowała proste techniki tworzenia zakładek.

Dziękujemy Pani Stanisławie Bełch za realizację warsztatów,  propagowanie czytelnictwa i zabawy plastycznej.

Dzieci odwiedzające Bibliotekę w Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci będą mogły otrzymać zakładki wykonane w trakcie warsztatów oraz trzy książki z dedykacją autorki.

Zachęcamy do wspólnej twórczej zabawy !

Film został zrealizowany przez Joannę Piller z Działu Komputeryzacji i Procesów Bibliotecznych WiMBP w Rzeszowie.

Maria Jamróg

------------------------------------------------