Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Logo Biuletynu Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19882389 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

fb WiMBP

 

 

 

 

 


 

Aktualności

Walentynkowa akcja „Randka w ciemno z książką” - relacja z Filii nr 10

15-02-2021

 Walentynkowa akcja „Randka w ciemno z książką” - relacja z Filii nr 10

 

Dzień św. Walentego to, jak wiadomo, święto zakochanych i dobra okazja, by na różne sposoby wyznawać swoje najskrytsze uczucia i świętować. Jako miłośnicy dobrej literatury postanowiliśmy zaproponować randkowanie z książką.

 

W dniach od 12 do 15 lutego 2021 r. w Filii nr 10 odbyła się 5. edycja akcji walentynkowej - „Randka w ciemno z książką”. Wydarzenie miało na celu popularyzowanie czytelnictwa i ciekawego spędzania czasu w Bibliotece pomimo niedogodnych i niesprzyjających warunków udostępniania księgozbioru.

 

Czytelnicy nas nie zawiedli!

 

Cykliczna akcja, cieszyła się jak zwykle dużym zainteresowaniem. Każdy Czytelnik mógł dobrze się bawić i znaleźć coś dla siebie, albowiem książki oraz inne niespodzianki były przygotowane dla wszystkich, zarówno dorosłych jak i dzieci.

 

W 300 przygotowanych książkach, które zostały efektownie zapakowane i ozdobione na tę okazję, znalazły się nie tylko piękne miłosne historie, ale także powieści historyczne, przygodowe, kryminały oraz literatura faktu. Dla naszych milusińskich przygotowaliśmy książeczki mówiące o wartości miłości i przyjaźni, przygodach ulubionych bohaterów i wiele innych.

 

Aby wziąć udział w walentynkowej zabawie wystarczyło, by Czytelnik wylosował jedno lub dwa czerwone serduszka. Jeśli zdecydował się na podwójną randkę z nieznaną literaturą, wówczas mógł wylosować białe serduszko, pod którym kryła się  nagroda. Ponadto Bibliotekarze przygotowali „słodkie” walentynki, tak by każdy mógł zapamiętać miło i sympatycznie ten dzień, a także doświadczyć niezwykłych emocji związanych z książką. Mamy nadzieję, że wszystkie wylosowane książki przypadły do gustu naszym Czytelnikom, a jeśli nawet nie trafili na swój ulubiony rodzaj literacki, czy autora, to mogli poznać i zasmakować w nieco innym gatunku literatury, niż do tej pory czytali.

 

Ponadto urozmaiceniem „Randki w ciemno z książką” były oryginalne, artystyczne zakładki do książek, wykonane ręcznie i podarowane Bibliotece przez Stanisławę Bełch, regionalną pisarkę, za co serdecznie dziękujemy.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim Czytelnikom za udział w naszej akcji i życzymy wielu niezapomnianych chwil z dobrą lekturą.

 

Zapraszamy do biblioteki!

Monika Samolewicz

------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: