Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Logo Biuletynu Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19882826 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

fb WiMBP

 

 

 

 

 


 

Aktualności

Podsumowanie konkursu „Dedykacje walentynkowe” zorganizowanego w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie

10-02-2021

 

Podsumowanie konkursu „Dedykacje walentynkowe”

zorganizowanego w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie

- Filii nr 10, 2 i 20 w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego

 

Podobno pojęcie miłości jest abstrakcyjne. Nie sposób opisać go słowami. Jeśli użyjemy symboli lub dźwięków, nie każdy zinterpretuje zakochanie w ten sam sposób. Co więcej, odmian miłości jest wiele i każdy wyraża ją inaczej. Cicho, głośno, subtelnie, całym sobą, z czerwonym sercem lub nutą serenady. Walentynki to czas, w którym staramy się zaprezentować to czego nie da się zobaczyć. Nadać uczuciu formę. Wyrazić to co niewyrażalne. Różnorakie propozycje dedykacji walentynkowych mogliśmy podziwiać dzięki konkursowi zorganizowanemu przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.
 

Konkurs „Dedykacje walentynkowe” miał charakter otwarty, a jego celem było rozbudzenie kreatywności, promocja różnych form sztuki oraz zachęta do śmiałego zaprezentowania swych talentów. Głównym zamierzeniem wydarzenia było kultywowanie pięknego Święta Walentynek oraz związanych z nim tradycji. Biblioteczny patronat tego przedsięwzięcia zwraca uwagę na promocję czytelnictwa oraz rozwijanie umiejętności prezentacji autorskich, a także wzmocnienie poczucia własnej wartości i odkrywania swoich potencjałów. Bo czyż książka nie jest jedną z najlepszych romantycznych inspiracji w wielu prozatorskich i poetyckich dziełach?
 

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a biorący w nim udział uczestnicy, okazali się bardzo pomysłowymi twórcami. Zakwalifikowano 118 prac spełniających wymogi regulaminowe. Nadesłane tak przez dzieci jak i dorosłych  propozycje odznaczały się oryginalnością, starannością, fantazją i co najważniejsze, szczerością, która jest tak potrzebna w okazywaniu uczuć, bo miłość nie liczy lat. Wśród dedykacji znalazły się prace plastyczne, nagrania muzyczne, deklamacje, ciekawe zdjęcia, wiersze i kolarze. Skierowane były do sympatii, rodzica, dziecka, przyjaciela, a nawet… do książki. Mnogość prac sprawiła, iż wybór tych najlepszych był niezwykle trudny, zwłaszcza, że każda propozycja była wyjątkowa – dotyczyła wszak indywidualnego spojrzenia na miłość. Jury oceniło prace w dwóch kategoriach wiekowych. Komisja w składzie: Maria Gulak – pedagog w zakresie pracy kulturalno-oświatowej, Karina Kwas – kierownik Filii nr 2 oraz Katarzyna Błajdo – specjalista do spraw promocji WiMBP, wyłoniła laureatów i wyróżnionych.
 

W kategorii dorosłych:

I miejsce – Małgorzata Łeska

II miejsce – Angelina Iwanowicz-Sasin

III miejsce – Magdalena Wójcik

Wyróżnienia: Patrycja Malinowska, Aleksandra Goldman, Angelika Piznal, Julia Kmiecik.


W kategorii dzieci i młodzieży:

I miejsce – Paulina Kasprzyk

II miejsce – Szymon Ziobro

III miejsce – Marika Kilian

Wyróżnienia: Zofia Śmietana, Natalia Grabias, Jan Grechuta, Julia Furman, Julia Dziepak, Katarzyna Pociask.


Tytuł „Uśmiechu walentynkowego” otrzymał Szymon Ruszała za poczucie humoru i fantazję.


Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Cieszymy się, że czytelnicy w każdym wieku wiedzą jak wspaniale można okazać najważniejsze uczucie jakim jest miłość. Dziękujemy uczestnikom za dostarczenie nam walentynkowych wzruszeń i uśmiechów.


Życzymy wielu nowych inspiracji (także książkowych), które przyczynią się do spędzenia święta Walentynek jak najlepiej.


Organizatorem konkursu „Dedykacje walentynkowe” była Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie - Filia nr 10, 2 i 20.


Konkurs dofinansowano w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r.

 

Sylwia Wierzbińska

 ---------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: