Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19640377 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

fb WiMBP

 

 

 

 

 


 

Aktualności

„Kompetentni – kreatywni - aktywni” - podsumowanie projektu

17-12-2020

„Kompetentni - kreatywni - aktywni” - podsumowanie projektu

 

Od czerwca do grudnia 2020 r. realizowaliśmy Projekt „Kompetentni – kreatywni - aktywni”. W szkoleniach zorganizowanych w ramach projektu uczestniczyło 204 bibliotekarzy z bibliotek publicznych woj. podkarpackiego, uzyskując nowe umiejętności i rozwijając kompetencje osobiste, zawodowe i informatyczne, ułatwiające im skuteczniejsze działania w zakresie pracy z młodymi czytelnikami. Bibliotekarze nabyli m.in., umiejętności porozumiewania się z współczesnym młodym czytelnikiem, funkcjonującym w świecie smartfonów i Internetu; umiejętności aktywizowania młodzieży z wykorzystaniem regionalnych zbiorów biblioteki i lokalnej historii; umiejętności wykorzystywania nowych technologii informatycznych w promocji wydarzeń organizowanych przez bibliotekę; teoretyczną i praktyczną wiedzę dotyczącą funkcjonowania biblioteki w świecie mediów społecznościowych; poznali tajniki grafiki komputerowej oraz nauczyli się tworzenia plakatów ulotek i innych materiałów graficznych przydatnych w pracy biblioteki; poznali najlepsze metody opracowania konkursów bibliotecznych online oraz ich wady i zalety; dowiedzieli się jak rozszerzać usługi biblioteczne i podnosić ich atrakcyjność, łącząc tradycyjne formy pracy z nowoczesnymi, realizowanymi z wykorzystaniem nowych technologii informatycznych.

W ramach Projektu odbyło się 9 szkoleń obejmujących 52 godziny dydaktyczne. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju i wynikające z niej obostrzenia dotyczące prowadzenia działalności bibliotek publicznych, wszystkie szkolenia odbywały się online z wykorzystaniem platformy webinaryjnej Click Meeting WiMBP w Rzeszowie oraz własnej platformy firmy Good Books realizującej część szkoleń. / www.goodbooks.pl /.

 

Zrealizowano następujące szkolenia:

  • Jak dogadać się z nastolatkiem – warsztat z budowania relacji
  • Edukacja regionalna w bibliotece – jak zainteresować młode pokolenie lokalną historią
  • Library 2.0. Interaktywność i mobilność mediów a działalność informacyjna bibliotek
  • Nowoczesne formy promocji czytelnictwa - jak stworzyć i wypromować udane wydarzenie literackie - w rzeczywistości i w Internecie
  • Promocja usług bibliotecznych w przestrzeni wirtualnej
  • Jak zorganizować konkurs online w bibliotece
  • Tworzenie materiałów wizualnych przydatnych w pracy biblioteki z wykorzystaniem dostępnych w Internecie bezpłatnych programów graficznych
  • Nawyki bibliotekarzy i czytelników. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić
  • Biblioteka hybrydowa – jak organizować działania animacyjne łączące rzeczywistość online i offline.


Wszyscy uczestnicy otrzymali, w wersji elektronicznej, materiały szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.


Na realizację Projektu WiMBP w Rzeszowie uzyskała dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Dotacyjnego „Partnerstwo dla książki” w wysokości 16 800,00 zł. Wymagany wkład własny WiMBP w wysokości 8 500 zł, pokryto dzięki uzyskaniu dotacji celowej ze środków budżetu woj. podkarpackiego. Łączna wartość Projektu – 25 300,00 zł.


Projekt szkoleniowy „Kompetentni – kreatywni - aktywni” został przygotowany i zrealizowany przez pracowników Działu Instrukcyjno-Metodycznego WiMBP w Rzeszowie.


Koordynator projektu: Lucyna Kloczkowska, 
Kierownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego WiMBP w Rzeszowie


 


„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: