Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19342456 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

Spotkanie online z Katarzyną Bereniką Miszczuk - nagranie

10-11-2020

 Spotkanie online z Katarzyną Bereniką Miszczuk


6 listopada 2020 r. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprosiła swoich czytelników na spotkanie z Katarzyną Bereniką Miszczuk. Była to prawdziwa gratka dla miłośników prozy pisarki, o co zadbała Justyna Dżbik-Kluge, prowadząca wywiad.


Rozmowa toczyła się wokół książki „Ja, ocalona”, czwartej części serii diabelsko-anielskiej. Autorka przyznała, że miłośnicy jej twórczości nieustannie dopytywali, kiedy ukaże się kolejny tom przygód Wiktorii. Powrót do powieściowego świata sprzed dziesięciu lat z jednej strony był dla Miszczuk jak włożenie ulubionych butów, jednak z drugiej – stanowił wyzwanie. Pisarka zadawała sobie pytanie, czy uda się jej odtworzyć tamten język i sposób budowania narracji. Ostatecznie jednak uznała, że skoro ona jest o dziesięć lat bogatsza w doświadczenie, to jej bohaterowie również.

Katarzyna Berenika Miszczuk stwierdziła, że zżywa się ze swoimi bohaterami i nawet ci początkowo antypatyczni po czasie stają się jej bliscy. Jak stwierdziła, ogólną wizję książki ma przed rozpoczęciem pracy, ale w praktyce fabuła tworzy się sama, a dialogi są wynikiem jej „rozmów” z bohaterami. Na pytanie, czy nie boi się zadzierać z piekielnymi mocami, odpowiedziała, że wbrew pozorom jej piekło wcale nie jest atrakcyjnym miejscem – trafiają tam ludzie samotni i nieszczęśliwi.

Fani twórczości już mogą zacierać ręce, ponieważ w głowie pisarki kiełkują pomysły na kolejne książki. W planach ma powieść dla dzieci, której akcja dzieje się w świecie „Kwiatu paproci”, horror z motywami żydowskimi o młodej rodzinie, która wyprowadza się do nawiedzonego domu, oraz wielką historię miłosną dziejącą się w różnym czasie i różnych miejscach na tle dziejów Europy.
 

Dziękujemy za duże zainteresowanie i aktywny udział czytelników w spotkaniu.
 

Nagranie rozmowy dostępne jest na profilu WiMBP w serwisie YouTube:


Organizację wydarzenia dofinansowano w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.


Spotkanie odbyło się online na platformie internetowej ClickMeeting. Realizował je Dział Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych WiMBP w Rzeszowie.


Barbara Pawlikowska

Dział Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych
WiMBP w Rzeszowie

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: