Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19091305 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

Relacja ze spotkania z Angeliką Kuźniak w ramach projektu „Spotkajmy się w Bibliotece”

14-10-2020

 Relacja ze spotkania z Angeliką Kuźniak

w ramach projektu „Spotkajmy się w Bibliotece”

 

Kolejnym gościem, który odwiedził WiMBP w Rzeszowie w ramach projektu Spotkajmy się w Bibliotece była Angelika Kuźniak, znana reporterka i pisarka, autorka wielu cenionych biografii sławnych kobiet.

Spotkanie odbyło się 14 października 2020 r. w budynku Biblioteki przy ul. Sokoła 13. Na sali, przed godziną 17.00 zgromadziły się Czytelniczki, by spotkać się, porozmawiać i odkryć postać swojej ulubionej reporterki.

Angelika Kuźniak to autorka wnikliwych, intymnych portretów kobiet, zajmująca się opowieściami biograficzno-reporterskimi. Jej dotychczasowe dzieła to: "Marlene" (2009), "Papusza" (2013), "Stryjeńska. Diabli nadali" (2015) oraz "Czarny Anioł. O Ewie Demarczyk" (2014), gdzie jest współautorką, wspólnie z Eweliną Karpacz-Oboładze. Angelika Kuźniak została trzykrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press, a także nominowana do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej. Za książkę "Stryjeńska. Diabli nadali" nominowana w 2016 r. do Literackiej Nagrody Nike.

Spotkanie w WiMBP w Rzeszowie poprowadziła Grażyna Bochenek, znana rzeszowska dziennikarka. Tematem, wokół którego toczyła się rozmowa był "biograf i jego bohater".


Autorka opowiadała o swoich doświadczeniach, o tym, jak pracuje, przytaczała zabawne anegdoty ze swojego życia oraz wspominała, że kobiety, których biografie tworzy zostawiają trwały ślad w jej życiu.  
 

Spotkanie, ze względu na wspaniałą atmosferę znacznie się przedłużyło, a rozmowie nie było końca. Czytelniczki aktywnie włączyły się w dyskusję wokół twórczości Angeliki Kuźniak, pytały o konkretne postaci z napisanych przez nią biografii, aby w końcu poprosić o podpisanie przyniesionego przez siebie egzemplarza.


Angelika Kuźniak zdradziła Czytelniczkom, nad czyją biografią aktualnie pracuje, co wywołało entuzjazm i radość. Rozmawiano również o premierze najnowszej książki „Soroczka”, która jest osobistą, wrażliwą i poetycką wizją reporterki o przychodzeniu, odchodzeniu i o życiu.


Serdecznie dziękujemy Angelice Kuźniak oraz uczestniczkom za niezapomniane spotkanie, atmosferę, wzruszenia, śmiech i refleksję!

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Katarzyna Błajdo,
spec. ds. promocji WiMBP w Rzeszowie

 

Relacja VIDEO ze spotkania będzie dostępna w najbliższym czasie na stronie internetowej i mediach społecznościowych WiMBP w Rzeszowie.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: