19317599 razy

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Podsumowanie Konkursu ”Odlotowe czytanie online” w Filii nr 10

11-09-2020

Podsumowanie Konkursu ”Odlotowe czytanie online” w Filii nr 10
dofinansowanego w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020

Konkurs pięknego czytania Zakończony!
Tegoroczna edycja konkursu „Odlotowe czytanie online” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Pomimo niekonwencjonalnej wersji, spora grupa dzieci zaprezentowała swoje umiejętności. Okazało się, że wakacje to doskonała pora na spędzanie czasu z książką i czytaniem, sposobem na nudę i ciekawe zorganizowanie wolnego czasu od nauki.

Celem konkursu przeprowadzonego przez Filię nr 10 WiMBP w Rzeszowie było promowanie książek i czytelnictwa, w szczególności wierszy polskich poetów literatury dziecięcej. Dzieci mogły dokonać wyboru z kanonu wierszy: J.Tuwima, J.Brzechwy, M.Konopnickiej, W.Chotomskiej, L.J.Kerna, S.Jachowicza.

Założeniem organizatora było w szczególności stymulowanie rozwoju dzieci, poprzez stworzenie możliwości własnych prezentacji i pokazaniu ich wśród rówieśników, ale także wzmocnienie poczucia własnej wartości i poznania swoich możliwości. Dodatkowym atutem konkursu była integracja rodziców i dzieci podczas wakacji, oraz wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu. Ponadto Konkurs sprzyjał stymulowaniu rozwoju mowy u dzieci, a zatem kształtowaniu umiejętności pięknego czytania.

Uczestnicząc w konkursie, dzieci nie tylko mogły kształtować swoją pomysłowość, kreatywność i wyobraźnię, ale także rozbudzić ciekawość oraz zdobyć tytuł „Mistrza Czytania” co ma niebagatelny wpływ na rozwój osobowości i uwrażliwienie w różnych rodzajach ekspresji.

Komisja Konkursowa w składzie: Elżbieta Winiarska - aktorka, Maria Gulak – pedagog w zakresie pracy kulturalno-oświatowej, Maria Jamróg – kierownik Filii nr 10, oceniała nadesłane nagrania w formacie MP4, które spełniały wymogi regulaminowe. Dokonano oceny w trzech kategoriach wiekowych. Jury wzięło  pod uwagę następujące kryteria: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję, interpretację tekstu, kulturę i piękno czytania, zachowanie limitu czasu oraz ogólny wyraz artystyczny. Komisja wyłoniła  w każdej kategorii wiekowej „Mistrza Czytania” oraz przyznała wyróżnienia.

Komisja zadecydowała, że

Mistrzami Czytania zostali:

w I kategorii wiekowej Karolina Lech >> nagranie
w II kategorii wiekowejInga Kopeć >> nagranie
w III kategorii wiekowejLiwia Pawłowska >> nagranie

za doskonałą i dynamiczną interpretację tekstu oraz jego zrozumienie, za nienaganną dykcję, dojrzałość interpretacji, za przyciąganie uwagi słuchających.

Ponadto przyznała nagrody, wyróżniając uczestników w poszczególnych kategoriach wiekowych i wytypowała dzieci, które otrzymały nagrody pocieszenia.

I Kategoria wiekowa, 6-7 lat

Irena Kwiecień >> nagranie
Szymon Krzan
Patryk Siwa
Stanisław Vejar

II  Kategoria wiekowa, 8-9 lat

Ada Jankowska >> nagranie
Marika Kilian
Milena Koryl
Anna Łazarz
Jagoda Mróz
Mateusz Pytlik

III  Kategoria wiekowa, 10-11 lat

Sebastian Adamczyk >> nagranie
Karolina Kreft
Karol Myc
Katarzyna Pociask

Komisja gratuluje Laureatom!

Dziękujemy Wszystkim, którzy współorganizowali i życzliwie wspierali  działania podczas przygotowania konkursu, a uczestnikom za udział i piękne czytanie.

Konkurs odbył się w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

Dzięki dofinansowaniu uczestnicy Konkursu ”Odlotowe czytanie online” otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zapraszamy wszystkich uczestników po odbiór nagród.

Bogusława Fura
Maria Jamróg