Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18853219 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

Spotkanie online z pisarzem Jakubem Małeckim - nagranie

03-09-2020

 Spotkanie online z pisarzem Jakubem Małeckim

 

„Skąd tyle smutnej prawdy o życiu?” To pytanie jednego z czytelników można uznać za motyw spotkania z Jakubem Małeckim, które 2 września 2020 r. poprowadziła Iwona Piętak z Polskiego Radia Rzeszów, a na polski język migowy przetłumaczyła Katarzyna Hul.

 

No właśnie: skąd? Pisarz stwierdził, że on jako osoba i on jako twórca to w opinii jego bliskich ta sama osoba. Nawet jeśli ma zamiar napisać opowieść z całą gamą uczuć, i tak zwykle kończy się na odcieniach czerni. Małecki nie jest rzemieślnikiem. Czeka na wenę, na błysk. Inspiracja do jednej z jego ostatnich książek „Nikt nie idzie” czekała na niego w tramwaju, gdzie zobaczył chłopca z niepełnosprawnością, który miał do plecaka przyczepione kolorowe baloniki. Wystarczyło, żeby zasiać ziarno.

 

Pisarz jest ceniony za język swoich powieści. Tajemnica jego poetyckości kryje się w wyczuleniu na rytm i tempo opowiadania. Dodatkowo artysta liczy sylaby w kolejnych wyrazach w zdaniu. Ile ma ich być? Dokładnie tyle, ile potrzeba...

 

Azyl od swoich myśli znajduje Małecki w książkach innych autorów. Lubi powieści, które pochłaniają go w pełni, oplatają sobą. Wśród ważnych dla siebie pozycji wymienił „Na południe od Brazos” Larry’ego McMurtry’ego, „Wilka stepowego” Hermanna Hessego oraz „Absalomie, Absalomie” Williama Faulknera.

 

Nagranie rozmowy dostępne jest na profilu WiMBP w serwisie YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=OMOGl39JwOoOrganizację wydarzenia dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt „Spotkajmy się online” przygotowała Grażyna Szeliga, a realizację projektu na platformie internetowej ClickMeeting zapewnia Dział Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych WiMBP w Rzeszowie.


Dziękujemy za duże zainteresowanie i aktywny udział czytelników w wydarzeniu. Zapraszamy na kolejne spotkania autorskie online już wkrótce.
 

Barbara Pawlikowska
Dział Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych
WiMBP w Rzeszowie


O spotkaniu z Jakubem Małeckim w mediach:

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: