Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18553165 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

Spotkanie online z pisarzem i tłumaczem Jakubem Małeckim, dn. 2.09.2020 r.

05-08-2020

 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie


zaprasza na spotkanie online

Jakubem Małeckim


- pisarzem i tłumaczem,
autorem m.in. powieści "Dygot", "Błędy", "Rdza"

Prowadzenie spotkania – Iwona Piętak

2 września 2020 r., godz. 18.00

 

Spotkanie online odbędzie się z wykorzystaniem platformy ClickMeeting

 - link do rejestracji na spotkanie >> zaproszenie 

 (wystarczy wpisać swoje imię oraz e-mail)


Uwaga! 30 minut przed spotkaniem, zarejestrowane osoby otrzymają e-mailowe przypomnienie o spotkaniu autorskim z opcją „Dołącz teraz” – jej wybranie spowoduje połączenie ze stroną spotkania online. Rejestracja możliwa jest także w czasie trwania spotkania - do wyczerpania limitu uczestników.

 

 Spotkanie tłumaczone będzie na język migowy

 

Wstęp wolny. Zapraszamy!

 

Spotkanie w ramach projektu „Spotkajmy się online”dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

Fot. Tomasz Pluta

 

 

Jakub Małecki  – pisarz, tłumacz, z wykształcenia ekonomista. Debiutował w marcu 2007 roku opowiadaniem „Dłonie” na łamach magazynu „Science fiction, fantasy i horror”. Jest autorem opowiadań w dwóch zbiorach: „Zaksięgowani” (2009) i „Ślady” (2016), oraz dziesięciu powieści. Publikował, m.in. w „Przekroju”, „Polityce”, „Angorze”, „Newsweeku”, „Tygodniku Powszechnym”, „Miesięczniku ZNAK” i „Nowej Fantastyce”. Zajmuje się również przekładami literatury z języka angielskiego.


W swojej twórczości łączy fantastykę, groteskę, realizm magiczny z powieścią obyczajową. Jego książki sprzedają się w kilkudziesięciotysięcznych nakładach, są licznie nagradzane, tłumaczone na języki: rosyjski, fiński i niderlandzki. W 2008 roku ukazała się jego pierwsza powieść - „Błędy”. Rok później, opowiadanie „Za godzinę powinna tu być” z cyklu „Zaksięgowani”, otrzymało nominację do nagrody im. Janusza A. Zajdla. W 2011 roku został laureatem nagrody Śląkfa, w kategorii Twórca Roku. Sławę przyniosła mu powieść „Dygot”, dzięki której nominowany był, do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” oraz Poznańskiej Nagrody Literackiej, a także nagrodzony Złotym Wyróżnieniem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Za „Ślady”, otrzymał nominację do Nagrody Literackiej NIKE 2017. W tym samym roku, został laureatem stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Był także nominowany do Nagrody im. Stanisława Barańczaka, plebiscytu Książka Roku 2019, organizowanego przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” oraz Odkryć EMPIKU. Jakub Małecki jest tegorocznym laureatem Stypendium im. Albrechta Lemppa. Już wkrótce, ukaże się jego kolejna powieść - „Saturnin”.

 

Fot. Tomasz Pluta
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: