Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18487310 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

Spotkanie online z pisarzem, tłumaczem i felietonistą Michałem Rusinkiem - nagranie

10-07-2020

 Spotkanie online z pisarzem, tłumaczem i felietonistą
Michałem Rusinkiem

 

9 lipca 2020 r. o godz. 18.00 czytelnicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie - a także miłośnicy słowa z innych zakątków Polski - mieli okazję spotkać się wirtualnie z pisarzem, tłumaczem i felietonistą Michałem Rusinkiem.


Było to pierwsze z cyklu wydarzeń składających się na biblioteczny projekt „Spotkajmy się online” (http://www.wimbp.rzeszow.pl/aktualnosci/art,4236,projekt-spotkajmy-sie-online-w-wimbp-w-rzeszowie-zapowiedz-wirtualnych-spotkan.html), w ramach którego znani twórcy - literaci i ilustratorzy - opowiadają o swoich biblioteczkach, pierwszych lekturach, czytelniczych inspiracjach oraz książkach, które wywarły na nich duże wrażenie.


Michała Rusinka przepytywał Jan Wolski z Uniwersytetu Rzeszowskiego.


W żartobliwej rozmowie - prowadzonej na żywo na platformie ClickMeeeting i tłumaczonej na język migowy przez Katarzynę Hul - usłyszeć można było, m.in. o pomysłach pisarza na porządkowanie księgozbioru (i udziale w tym kotów), o słabości do „smakowania” pięknie wydanych książek (i wyjątkowej książce kucharskiej), o inspiracjach czytelniczych (i pisarskich), e-bookach, audiobookach i słuchowiskach, a także „bezkrwawych łowach słów”, dylematach tłumacza, literaturze dla najmłodszych (m.in. o pierwszej samodzielnie przeczytanej przez Michała Rusinka książeczce, dość zaskakującej w treści) i twórczej współpracy z siostrą - ilustratorką Joanną Rusinek. Nie zabrakło również anegdotycznych wspomnień o noblistach - Wisławie Szymborskiej i Czesławie Miłoszu.


Nagranie spotkania dostępne jest na profilu WiMBP w serwisie YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=BjQMbP3Z4Zc


Organizację wydarzenia dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dziękujemy za bardzo duże zainteresowanie spotkaniem i aktywny udział czytelników w wydarzeniu. Zapraszamy na kolejne spotkania autorskie już wkrótce.


Projekt "Spotkajmy się online" przygotowała Grażyna Szeliga, a realizację projektu zapewnia Dział Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych WiMBP w Rzeszowie.

 

Marta Biały
Dział Komputeryzacji WiMBP w Rzeszowie

---------------------------------------------

Informacja w mediach o spotkaniu online z Michałem Rusinkiem:
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: