MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Spotkanie online z pisarzem, felietonistą i scenarzystą Jakubem Żulczykiem, dn. 14.07.2020 r.

03-07-2020

zaprasza na spotkanie online

z Jakubem Żulczykiem

- pisarzem, felietonistą i scenarzystą

Prowadzenie spotkania – Wojciech Maryjka

14 lipca 2020 roku, godz. 18.00

Spotkanie online odbędzie się z wykorzystaniem platformy ClickMeeting

- link do rejestracji na spotkanie >> zaproszenie

(wystarczy wpisać swoje imię oraz e-mail)

Spotkanie tłumaczone będzie na język migowy

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Spotkanie w ramach projektu „Spotkajmy się online”dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Fot.Zuza Krajewska

Jakub Żulczyk – pisarz, scenarzysta, dziennikarz.

Pochodzi z Mazur, studiował w Olsztynie i Krakowie, mieszka i pracuje w Warszawie. Autor powieści: „Radio Armageddon”, „Instytut”, „Zrób mi jakąś krzywdę”, „Ślepnąc od świateł”, „Wzgórze Psów” i „Czarne Słońce”. Publikował, m.in. w "Polityce", "Dzienniku" i "Playboyu".

Jego ostatnia powieść – dystopijne „Czarne słońce” – ukazała się rok temu. Jak mówi autor, brzmią w niej pytania „o wolność i manipulację, o chrześcijaństwo, a w konsekwencji o wybaczenie i zemstę. O nacjonalizm i faszyzm, a w konsekwencji o poczucie przynależności, o kult siły”. W 2017 r. premierę miało „Wzgórze psów”. Poza czytelnikami, pisarza doceniły jury Nagrody Literackiej m.st. Warszawy oraz Literackiej Nagrody Warmii i Mazur. Rok 2014 to premiera „Ślepnąc od świateł” z ciemną stroną Warszawy jako osobnym bohaterem. Książce tej, nominowanej do Paszportu „Polityki”, Żulczyk jako scenarzysta (dodajmy, że twórca miał już za sobą scenopisarski debiut – w 2016 r. współtworzył serial HBO pt. „Belfer” z Maciejem Stuhrem) wraz z reżyserem Krzysztofem Skoniecznym dał drugie, tym razem telewizyjne, życie. Produkcja pod tym samym tytułem okazała się wielkim sukcesem – czasopismo „Variety” umieściło ją wśród najlepszych seriali 2018 r. Wcześniej było „Zdarzenie nad strumykiem” (2014 r.) dla dzieci i fantastyka przygodowa dla młodzieży – „Zmorojewo” i „Świątynia” (obie z 2011 r.). W 2010 r. ukazał się horror pt. „Instytut”, a w 2008 r. „Radio Armageddon” – „pierwsza polska powieść emo”, jak nazwał ją w recenzji Krzysztof Varga. Jakub Żulczyk zadebiutował w 2006 r. powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę… czyli wszystkie gry video są o miłości”.

Informacje w mediach o spotkaniu online z Jakubem Żulczykiem:

Fot.Zuza Krajewska