MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Otwarcie biblioteki - komunikat dla czytelników

14-07-2020

Otwarcie biblioteki – ważne informacje:

Od 7 maja otwarte są dla czytelników placówki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, ze zmienionymi godzinami otwarcia:

- godziny otwarcia bibliotek w okresie wakacji - 27.06.-31.08.2020 r.  >> zob. wakacje

Godziny otwarcia nie dotyczą Punktu Bibliotecznego Filii nr 9 przy ul. Dąbrowskiego 79a (w budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie), który pozostaje w dalszym ciągu nieczynny dla użytkowników. Książki wypożyczone w Punkcie bibliotecznym można zwracać w Filii nr 9 przy ul. Czackiego 5. Okres prolongaty wypożyczonych książek w Punkcie bibliotecznym zostaje przedłużony do 31 sierpnia 2020 r., w związku z tym prosimy nie obawiać się naliczania opłat za przetrzymanie książek.

Biorąc pod uwagę lokalizację Filii nr 3 (ul. Krzyżanowskiego 6, I piętro budynku mieszkalnego) i Filii nr 10 (ul. Podchorążych 1, I piętro budynku mieszkalnego, w tej samej klatce mieści się przedszkole), prosimy o wcześniejsze umówienie telefoniczne lub mailowe wizyty na konkretną godzinę, aby uniknąć kolejek przed placówkami. Pierwszeństwo w obsłudze mają czytelnicy umówieni telefonicznie.

Bibliotekarze zachęcają do wcześniejszego skorzystania z katalogu online przed przyjściem do biblioteki, w celu dokonania wyboru książek i innych materiałów do wypożyczenia >> katalog online.

UWAGA! Prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami bezpieczeństwa, które obowiązują w placówkach WiMBP w Rzeszowie od 7 maja 2020 r.

• Zostaje ustalony limit obecności czytelników w bibliotece w tym samym czasie: 1 osoba na stanowisko obsługi.
  • Każdy czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i rękawiczek.
  • Po wejściu do biblioteki należy zdezynfekować ręce.
  • Należy zachować bezpieczną odległość między osobami (min. 2 metrów).
  • Dla czytelnika otwarta jest wyłącznie wypożyczalnia.
  • Czytelnie, stanowiska komputerowe oraz inne przestrzenie biblioteki pozostają zamknięte dla użytkowników.
  • Książki podaje bibliotekarz.
  • Okres prolongaty wypożyczonych książek zostaje przedłużony do 30 czerwca 2020 r.

Zbiory biblioteczne poddawane są trzydniowej kwarantannie, w związku z tym może nastąpić opóźnienie w dostępności danego tytułu.

Godziny otwarcia placówek WiMBP w Rzeszowie mogą ulec zmianie. Za utrudnienia przepraszamy.

Informujemy, że Czytelnia Główna i Informatorium WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13 są nieczynne do 31.08.2020 r.

Informacje w mediach: