Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

Wernisaż poplenerowej wystawy kursu malarstwa UTW „Kazimierz Dolny” w Wypożyczalni Muzycznej – relacja

10-02-2020

 Poplenerowa wystawa

WYJAZDOWEGO KURS MALARSTWA

KAZIMIERZ DOLNY

16-18 września 2019 r.

 

5 marca br. w Wypożyczalni Muzycznej odbył się wernisaż poplenerowej wystawy wyjazdowego kursu malarstwa „Kazimierz Dolny 16-18 września 2019 r.” organizowanego przez Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Instytut Sztuk Pięknych UR w ramach projektu z Funduszy Europejskich Systemowa edukacja nieformalna Uniwersytetu Rzeszowskiego przestrzenią rozwoju słuchaczy UTW-UR”.

Na wystawie, którą można obejrzeć do 14 marca br., prezentowane są 33 prace malarskie będące pokłosiem wyjazdu grupy seniorów do Kazimierza Dolnego. Wernisaż w Wypożyczalni Muzycznej stał się okazją nie tylko do zobaczenia rezultatów pleneru, ale przede wszystkim niezwykle sympatycznego spotkania ludzi, których łączy pasja artystyczna. Szczególnie jest to cenne u osób, które zakończyły swoją aktywność zawodową, mają więcej czasu i mogą realizować nieziszczone dotąd pragnienia tworzenia. Ta chęć wyrażania się przez sztukę „dodaje życia do lat”, staje się forma  odpoczynku po latach pracy, daje poczucie wartości tym samym umacniając wiarę we własne możliwości.


O tym, jak cenne jest wspólne doświadczenie poznawania tajników malarstwa i rysunku oraz czym jest dla pedagogów Instytutu Sztuk Pięknych UR praca z seniorami mówił dr hab. Jacek Balicki prof. UR,  pod kierunkiem którego odbył się wrześniowy plener w Kazimierzu Dolnym. Wyraził on uznanie dla talentów plastycznych drzemiących w uczestnikach kursu malarstwa i nie ukrywał satysfakcji z efektów ich pracy.


Przemiłą wernisażową atmosferę brzmieniem swojej gitary wyczarował rzeszowski muzyk Jerzy Hajdaś, który także jako  uczestnik kursu malarstwa i rysunku UTW-UR, prezentuje na wystawie swoją pracę.


Mamy nadzieję, że dzięki tej wystawie współpraca WiMBP z Uniwersytetem Trzeciego Wieku UR wzbogaci się o cykliczne wystawy malarstwa i rysunku rzeszowskich seniorów.

 

Barbara Balicka

 

 ------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: