Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

Warsztaty dla osób 55+ „Poznajemy aplikacje Google” - relacja

03-02-2020

 Warsztaty dla osób 55+ „Poznajemy aplikacje Google” 

 

14 lutego 2020 r. zakończyły się bezpłatne warsztaty komputerowe dla osób w wieku 55+ „Poznajemy aplikacje Google”, realizowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. To już kolejne tego typu kursy, które na przestrzeni kilku lat organizuje Biblioteka. Zajęcia mają na celu pomóc osobom starszym w pokonaniu barier świata cyfrowego i w nabyciu umiejętności swobodnego korzystania z nowych technologii.

 

Warsztaty prowadzone były od 21 stycznia br. i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W zajęciach uczestniczyły 54 osoby, podzielone na 4 grupy warsztatowe. W trakcie trwającego 2 dni szkolenia, kursanci poznali możliwości wybranych aplikacji oferowanych przez Google. Zakładali własne wirtualne konta, a następnie uczyli się, w jaki sposób korzystać z poczty elektronicznej, odbierać i wysyłać maile. Dowiedzieli się do czego służy kalendarz Google i jak wykorzystać jego funkcjonalności do planowania własnego czasu. Wśród omawianych aplikacji znalazły się również mapy oraz tłumacz Google.
 

Zajęcia w formie warsztatów prowadzone były na laptopach i tabletach. Uczestnicy szkolenia poznali, czym jest tablet oraz jakie są podstawowe zasady jego użytkowania. Nauczyli się obsługi ekranu dotykowego, nawiązywania połączenia z Internetem, wykonywania zdjęć i nagrań wideo. Poznali możliwości wbudowanych aplikacji i dowiedzieli się w jaki sposób samodzielnie pobrać i zainstalować nowe aplikacje oraz jak je odinstalować.

 

Dużym zainteresowaniem cieszył się temat dotyczący „pracy w chmurze”. Kursanci dowiedzieli się, jakie korzyści płyną z pracy w chmurze, nauczyli się tworzyć i edytować dokumenty, nad którymi prace zaczęli w standardowych aplikacjach i zapisali je na dysku w sieci. Przesyłali zdjęcia i pliki wideo na dysk w chmurze oraz udostępniali jego zawartość innym użytkownikom.

 

Zajęcia odbywały się w Pracowni szkoleniowej WiMBP w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 58a. Kursy prowadzili pracownicy Działu Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych WiMBP w Rzeszowie - Barbara Pitera i Janusz Haliniak.

 

Warsztaty „Poznajemy aplikacje Google” to pierwsze z planowanych w tym roku warsztatów komputerowych dla osób starszych, inaugurujące cykl pod nazwą "Aktywni cyfrowo 55+". Zapraszamy osoby chętne na kolejne warsztaty w naszej Bibliotece, o których poinformujemy na naszej stronie internetowej. 

 

 

Barbara Pitera,
Janusz Haliniak
Dział Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych WiMBP

 

------------------------------------------------------------------

GALERIA 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: