Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

„Warto pomagać sobie nawzajem” – spotkanie w Akademii Bajki w Filii nr 10 - relacja

03-02-2020

 „Warto pomagać sobie nawzajem”
– spotkanie w Akademii Bajki w Filii nr 10

 
Wystarczyło przekroczyć próg Biblioteki, aby poczuć atmosferę barwnej i mądrej baśni…

Edukacja literacka i doskonała zabawa towarzyszyły rodzinom podczas spotkania w Klubie Akademii Bajki, 15 lutego 2020 r. w Filii nr 10 WiMBP w Rzeszowie.


W przesłaniu przewodnim baśniowego spotkania, którego hasłem było „Warto pomagać sobie nawzajem”, został ukryty morał, który wspólnie odkryliśmy w trakcie zajęć rozwijających twórcze zaangażowanie.

Tym razem magia kryształowej kuli sprawiła, że z dużą radością zarówno dzieci jak i rodzice uczestniczyli aktywnie w atrakcyjnie zaaranżowanym spotkaniu przez Panią Marię Gulak, która dokonała odsłony kolejnej baśni Braci Grimm pt.„Kryształowa Kula”.

 

Dzieci po uważnym wysłuchaniu historii o przygodach trzech braci i złej czarownicy, losowały ze szklanej kuli gwiazdkowe pytania sprawdzające kolejność zdarzeń i znajomość treści baśni.

 

Dużo wrażeń i emocji dostarczyły zaproponowane zabawy, które towarzyszyły uczestnikom w trakcie wspólnej integracji.

 

W baśniowej scenerii, dzieci starały się poznać możliwości srebrnych kul - ucząc się magicznego zaklęcia. W formie pantomimy gotowały w kotle zupę czarownic dorzucając obrzydliwe składniki: kocie łapki, pająki, robaki. Jak na prawdziwych czarodziejów przystało testowali również magiczne kapelusze spacerując z czapeczkami na głowie „bez trzymanki”.

 

W kolejnej zabawie „kapelusz parzy”, liczył się refleks i spryt, którego można pozazdrościć zarówno rodzicom jak i dzieciom. Ćwicząc sprawność za pomocą gestu i ruchu, czarodzieje dynamicznie klaskali w dłonie, podnosili do góry ramiona i kolana, tupali nogami…, a w zabawie „prawda czy fałsz” dzieci wybierały poprawną odpowiedź przez eksponowanie kartoników uśmiechniętej lub smutnej buźki.

Wspólną zabawę podsumowaliśmy działaniami plastycznymi, gdzie nasi goście w kryształowej kuli rysowali swoje marzenie, które chcieliby, żeby się spełniło w przyszłości.

 

Po raz kolejny wybrana baśń stała się przedmiotem wspólnej zabawy, służyła nawiązywaniu kontaktu między dzieckiem a dorosłym, dała motywację i powód do wspólnego działania, a także przekazała wartości merytoryczne, ucząc pożądanych zachowań, postaw i wartości w łatwej i przyjemnej formie.


Maria Jamróg

-----------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: