Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

Wernisaż wystawy projektów scenograficznych Andrzeja Kreutz Majewskiego w Wypożyczalni Muzycznej – relacja

06-01-2020

Wernisaż wystawy projektów scenograficznych
Andrzeja
Kreutz Majewskiego w Wypożyczalni Muzycznej

 

Andrzej Kreutz Majewski

(1936-2011)

 „Artysta-Wizjoner”

 

31 stycznia w Wypożyczalni Muzycznej odbył się wernisaż projektów scenograficznych światowej sławy malarza i scenografa Andrzeja Kreutz Majewskiego. Z inicjatywą  przygotowania tej niezwykle cennej i interesującej wystawy, wyszli studenci II roku Kulturoznawstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego. W ramach zajęć o polskiej sztuce współczesnej, studenci mieli w praktyce zapoznać się z logistką organizowania wystaw plastycznych, sposobami aranżowania przestrzeni wystawienniczej oraz poznać elementy współpracy z instytucją kultury. Dzięki życzliwości swojego wykładowcy dra Janusza Polaczka, grupa pozyskała prace Andrzeja Krutz Majewskiego, które prezentowane były, m.in., w Bibliotece Polskiej w Paryżu. Studenci przygotowali także wernisaż wystawy. Obszerny referat o autorze prezentowanych projektów scenicznych wygłosiła Katarzynę Kwak, zaś materiały informacyjne dotyczące twórczości Andrzeja Kreutz Majewskiego przygotowali pozostali członkowie grupy. Gościem specjalnym spotkania był dr hab. Janusz Pokrywka, prof. UR, który w trakcie studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie miał zajęcia z Andrzejem Kreutz Majewskim i mógł podzielić się swoimi wspomnieniami. Wernisaż uświetnił występ Łukasza Bizonia, saksofonisty i lidera Koła Naukowego Studentów Kulturoznawstwa UR.

Dla Wypożyczalni Muzycznej to ponowne spotkanie z grupą studentów Kulturoznawstwa UR, albowiem kwietniu ub.r. dzięki dr. hab. Adrianowi Uljaszowi, prof. UR, mogliśmy zaprezentować zakres działania naszej Biblioteki, przestawić najciekawsze zbiory w naszej kolekcji i opowiedzieć jaką rolę w życiu kulturalnym społeczności lokalnej odgrywa Biblioteka. Mamy nadzieję, że dalsza współpraca z Kołem Naukowym Kulturoznawstwa UR przyniesie wiele ciekawych spotkań i wystaw.

Wypożyczalnia Muzyczna składa serdecznie podziękowania dr. Januszowi Polaczkowi za współpracę w organizowaniu wystawy oraz Łukaszowi Bizoniowi za koordynowanie wspólnego przedsięwzięcia.

     

Barbara Balicka-------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Pliki do pobrania:

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: