Sieć bezprzewodowa w Bibliotece

09-08-2011

DOSTĘP do SIECI BEZPRZEWODOWEJ
w WOJEWÓDZKIEJ i MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ w RZESZOWIE

Zapraszamy użytkowników Biblioteki do korzystania z bezprzewodowej sieci internetowej w:

- budynku głównym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Sokoła 13,
- Wypożyczalni Głównej przy ul. Dąbrowskiego 33a,
- Filii nr 3 przy ul. Krzyżanowskiego 6,
- Filii nr 4 przy ul. Ofiar Katynia 15,
- Filii nr 6 przy ul. Podwisłocze 6,
- Filii nr 10 przy ul. Podchorążych 1,
- Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Słowackiego 11,
- Wypożyczalni Muzycznej przy ul. Żeromskiego 2
.

W budynkach tych zainstalowano ogółem ponad 30 access pointów sieci bezprzewodowej.

Użytkownicy Biblioteki mogą korzystać z Internetu podłączając własne laptopy lub inne urządzenia przenośne do sieci bezprzewodowej w godzinach pracy wymienionych placówek.

Dostęp do sieci bezprzewodowej wymaga autoryzacji, dlatego zainteresowanych nową usługą  użytkowników zapraszamy do Czytelni Głównej /ul. Sokoła 13, I piętro, pokój 22/, Wypożyczalni Głownej /ul. Dąbrowskiego 33a/ oraz do pozostałych placówek wymienionych powyżej, gdzie wydawane są „Karty uprawniające do korzystania z sieci bezprzewodowej WiMBP w Rzeszowie” zawierające niezbędne do podłączenia do sieci dane, jak hasło i login. Dostęp do pasma sieci bezprzewodowej dla użytkowników korzystających z własnych laptopów jest limitowany.

Ogólne zasady udostępniania internetowej sieci bezprzewodowej zamieszczono poniżej. Dostęp do sieci bezprzewodowej z możliwością podłączenia laptopów jest bezpłatny.

Wszystkie urządzenia dostępowe sieci bezprzewodowej oraz system do administrowania siecią WLAN zostały zainstalowane i wdrożone w ramach projektu "Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa" i "E-usługi w nowoczesnej bibliotece"dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013, III Oś Priorytetowa – Społeczeństwo Informacyjne.

Pliki do pobrania:

internetowa_siec_bezprzewodowa.pdf internetowa_siec_bezprzewodowa.pdf