Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

Mariola Łabno-Flaumenhaft w Wypożyczalni Głównej - relacja

13-01-2020

 Mariola Łabno-Flaumenhaft w Wypożyczalni Głównej


Gościem trzeciego „Wieczoru z Melpomeną w bibliotece” była urocza Mariola Łabno-Flaumenhaft


Rzeszowska aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej oraz założycielka i aktorka Teatru Bo Tak, przyjęła zaproszenie od Wypożyczalni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Dąbrowskiego 33A, gdzie spotkała się z czytelnikami, 27 stycznia 2020 r.


Pochodzi z Tarnowa, ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu, debiutowała w sztuce „Bal manekinów” w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, od 1994 roku jest wierna rzeszowskiemu Teatrowi, w swojej karierze zagrała ponad 100 ról. Jest także absolwentką studiów podyplomowych w zakresie Public Relations w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.


Aktorka prezentuje bardzo piękne podejście do zawodu, który wykonuje, mówiąc o sobie: „Teatr jest dla mnie wszystkim. Całym moim życiem, pracą, miłością, pasją, sposobem wyrażania siebie, całą mną. Każda z moich aktorskich kreacji czegoś mnie nauczyła, wyjawiła jakąś prawdę o samej sobie oraz pozwoliła mi odkryć w sobie cały wachlarz stanów emocjonalnych, przeżyć i przemyśleń. Dlatego też wszystkie moje role zaliczam do ulubionych”.


Prof. Adrianna Godlewska, która widziała spektakl „Marlene Dietrich. Błękitny Anioł”, napisała o aktorce: „Jestem na Facebooku z Panią Mariolą i bardzo chciałabym znowu zobaczyć ją na scenie. Oprócz urody ma taką zdecydowaną osobowość i śmiejące oczy…”.  
 

Jeszcze tego samego dnia, w godzinach wieczornych Pani Małgorzata Korbecka, uczestniczka wieczoru, napisała na Facebooku wielce ciepłą i sympatyczną relację zatytułowaną „Kobieta z pasją”:


„Spotkanie z niezwykłą kobietą, bo kobiety takie właśnie są! Silne, zdecydowane, z pasją. Taką kobietą jest Pani Mariola Łabno-Flaumenhaft. Niezwykła aktorka, założycielka Stowarzyszenia Teatr Bo Tak w Rzeszowie, z którą miałam przyjemność dzisiaj spotkać się na "Wieczorze z Melpomeną w bibliotece. Mariola Łabno-Flaumenhaft" w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. Kobieta z pasją, bo jak sama mówi, kocha to co robi i spełnia swoje marzenia. Piękna, energiczna, nowoczesna a jednocześnie ciepła i z sentymentem opowiadająca o wielopokoleniowym domu rodzinnym, zapachu pieczonego chleba przez babcię, zapachu kwiatów, czy wykopkach...Spektakle z jej udziałem to niezapomniane wrażenia. Wystarczy przytoczyć chociażby "Marlene Dietrich.Błękitny Anioł", "Piaf", czy ostatnio grana sztuka "Umrzeć ze śmiechu". Dziękuję Pani Mariolu za fantastyczne spotkanie, za historie z Pani życia opowiedziane z niezwykła pasją. To krótkie spotkanie jest dla mnie inspiracją, tak jak inspiracją są grane przez Panią role”.


Finałem wieczoru była aktorska niespodzianka w wykonaniu Marioli Łabno-Flaumenhaft, która potwierdziła jej wielką klasę i duży format artystyczny. Spotkanie w charakterze rozmowy, wywiadu moderował Włodzimierz Ratyński.


Serdeczne podziękowania kierujemy do naszego Gościa za przyjęcie zaproszenia oraz wspaniałą, pozytywną i humorystyczną formę wystąpienia, a licznie przybyłym uczestnikom wieczoru za udział w spotkaniu.


Do zobaczenia w marcu, podczas kolejnego „Wieczoru z Melpomeną w bibliotece”.

 

Włodzimierz Ratyński
 


------------------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: