Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

Wręczenie nagród w 6. edycji konkursu „Książka w słoiku” w Wypożyczalni Głównej - relacja

31-12-2019

  Wręczenie nagród w 6. edycji konkursu „Książka w słoiku”
w Wypożyczalni Głównej

 

Przez cały listopad 2019 r. czytelnicy Wypożyczalni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33A mieli szansę wzięcia udziału w cieszącym się wielkim powodzeniem konkursie z nagrodami pt. „PrzeTwór literacki : książka w słoiku”. W bieżącym roku zorganizowano już 6. Edycję konkursu. Tym razem w słoiku został zamknięty fragment powieści naszego noblisty Władysława Stanisława Reymonta pt. „Chłopi”. 


Jak zawsze i tym razem przygotowano podpowiedź dla uczestników zabawy. Była nią wystawa nawiązująca do formy i tematyki książki, a zatytułowana „Cztery pory roku”. Były więc symbole poszczególnych pór roku oraz namalowane przez Annę Rząsę dużego formatu obrazy prezentujące jesień, zimę, wiosnę i lato bo taka jest kompozycja powieści.


W konkursie wzięło udział 106 osób. Tylko pięć odpowiedzi było błędnych. Pozostali uczestnicy prawidłowo podali  tytuł i autora książki, której fragmenty w formie pasków zostały zamknięte w szklanym słoiku. Przed uczestnikami postawiono także drugie zadanie, było nim wybranie ulubionej pory roku i krótkie ale ciekawe uzasadnienie swojego wyboru.


Komisja konkursowa powołana przez Dyrektora WiMBP w Rzeszowie w składzie Magdalena Żyła (przewodnicząca) oraz członkowie Małgorzata Kubicz i Liliana Nowojewska oceniła i wybrała prawidłowe  i najciekawsze odpowiedzi.


Laureatami konkursu zostali:

1.  Joanna Kaszuba

2.  Tatiana Kubala

3.  Jacek Paluchniak

4.  Barbara Pająk

5.  Anna Majkowska

6.  Ewa Kubicz

7.  Joanna Maziarka

8.  Stanisława Cyrnek

9.  Korneliusz Kula

10.Dawid Kurzępa

 

W dniu 10 grudnia 2019 r. (wtorek) o godz. 17 kierownik Wypożyczalni Głównej Włodzimierz Ratyński wręczył nagrody w postaci kart prezentowych do Empiku, w tym jedną  o wartości 100 zł (nagroda pierwsza) oraz dziewięć kart prezentowych po 50 zł, dodatkiem do nagród były słodycze i gratulacje.


Uroczystość wręczenia nagród zgromadziła wszystkich laureatów przy wspólnym stole, przy którym toczyły się miłe rozmowy na temat biblioteki, czytelnictwa, przeczytanych książek i nie tylko. Raczono się kawą i herbatą oraz domowym ciastem.


Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy pomysłowości w uzasadnianiu swoich wyborów oraz przybycie na spotkanie podsumowujące konkurs podczas którego wręczono nagrody. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu w 2020 roku.


Włodzimierz Ratyński


--------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: