Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

Siła kobiecości – warsztaty w ramach Pracowni Rzemiosł Różnych - relacja

20-01-2020

 Siła kobiecości
– warsztaty w ramach Pracowni
Rzemiosł Różnych


Na spotkaniu zorganizowanym 23 stycznia 2020 r. w WiMBP w Rzeszowie, członkinie Pracowni Rzemiosł Różnych poznały metody motywowania się do działania oraz sposoby pracy nad sobą, pozwalające osiągnąć stan wewnętrznej akceptacji i równowagi emocjonalnej.

Przewodnikiem po tych zawiłych kwestiach, pomagających w zrozumieniu i rozpoznawaniu własnych emocji była Katarzyna Słota, psycholog, psychoterapeuta, na co dzień pracująca w Centrum Leczenia Uzależnień i w Fundacji na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy „Feniks” w Rzeszowie.

Pani Katarzyna na wstępie określiła zasady obowiązujące w trakcie zajęć, które zostały przez grupę zaakceptowane (kultura wypowiedzi, szacunku, akceptacji, powstrzymania się od oceniania, a także dyskrecji). Następnie panie zostały podzielone na duety i rozmawiały o tym jak rozumieją pojęcie: „kobiecość”, głośno ją scharakteryzowały, mówiły o tym co ją buduje, poznały wciąż funkcjonujące stereotypy. W dalszej części warsztatów była mowa o poczuciu własnej wartości, budowaniu kobiecości, o asertywności, emocjach i komunikacji.


Pani Katarzyna podkreślała ogromne znaczenie technik relaksacyjnych pozwalających podnieść jakość życia, które należy dopasować do własnych upodobań, a mogą to być np.: rozmowy, aktywność fizyczna, twórczość artystyczna, w tym rękodzielnicza, praktykowana szeroko w Pracowni.


Uzupełnieniem warsztatów były rozmowy w kuluarach, słodki poczęstunek i gros nowych tematów, których zalążek pojawił się podczas dyskusji. Nikomu nie śpieszyło się do domu.


Spotkaniu towarzyszyła prezentacja pozycji z dziedziny psychologii tłumaczących w przystępny sposób ludzkie zachowania, emocje, uczucia i poradników psychologicznych dla osób dbających o rozwój swojej osobowości, ze zbiorów własnych WiMBP w Rzeszowie.   

 

Renata Dziepak


------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: