Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18333104 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

Urszula Dudziak w Wypożyczalni Głównej - relacja

18-01-2020

 Urszula Dudziak w Wypożyczalni Głównej


Wypożyczalnia Główna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33A zorganizowała 18 stycznia 2020 r., spotkanie autorskie z wokalistką i kompozytorką jazzową oraz autorką książek Urszulą Dudziak.


Urszula Dudziak zdobyła światową sławę i uznanie, a jej utwór „Papaya” stał się jej wizytówką i międzynarodowym hitem. Nagrała ponad 50 płyt. W Stanach Zjednoczonych gdzie występowała w latach 70. XX wieku, „Los Angeles Times” mianował Ją Śpiewaczką Roku. Występowała  na estradzie z największymi osobowościami na rynku muzycznym: Krzysztofem Komedą, Michałem Urbaniakiem, Stingiem, Bobbym McFerrinem czy Herbie Hencockiem. Jest autorką dwóch wspaniałych autobiograficznych książek: „Wyśpiewam wam wszystko” (2011) oraz „Wyśpiewam wam więcej” (2018) wydanych przez Wydawnictwo Kayax i jak mówiła, pisze kolejne. W roku 2019 była trenerką i jurorką w pierwszej edycji programu telewizyjnego „The Voice Senior”. Urszula Dudziak nie tylko pięknie wygląda, ale ciekawie i pięknie mówi.


Uśmiechy na twarzach, dobry humor, nierzadko salwy śmiechu, czasem aż do łez i oklaski - tak żywiołowo reagowali licznie zgromadzeni uczestnicy spotkania autorskiego z Urszulą Dudziak. A po spotkaniu były indywidualne rozmowy, wspólne zdjęcia oraz dedykacje na książkach i płytach. Tradycyjnie już na spotkaniach ze znanymi i lubianymi artystami Wypożyczalnia Główna przeżywa oblężenie. Tak było i tym razem, wszystkie miejsca siedzące były zajęte, także te na schodach, parę osób stało. Pobito kolejny rekord pojemności sali spotkań w Wypożyczalni Głównej (blisko 100 osób). Nikt z obecnych nie żałował ciasnoty, albowiem Urszula Dudziak w swoich opowieściach o życiu i działalności artystycznej, zarażała wszystkich pozytywną energią, optymizmem, życzliwością i uśmiechem. Z dużą dawką humoru wspominała lata dzieciństwa i młodości, początki pasji, którą jest muzyka, działalność pisarską, życie uczuciowe, pobyt i pracę w Stanach Zjednoczonych. Szczególnie bliscy są Jej seniorzy, których wspiera i podnosi na duchu, namawiając do porzucenia stereotypów, zmian na lepsze, zaczęcia życia od nowa, aktywności, bycia szczęśliwym, bez względu na wiek, bo wiek to tylko liczba. Wielokrotnie też przytaczała swoje motto życiowe: „Wolę być szczęśliwa niż mieć rację”.

Dziękujemy Urszuli Dudziak za stworzenie przemiłej i niezapomnianej atmosfery, publiczności zaś za tak licznie przybycie na spotkanie, a Barbarze Budniok - pani menadżer z Firmy Kayax za miłą współpracę i liczne kontakty w sprawie zorganizowania tegoż spotkania.


Włodzimierz Ratyński


-------------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: