„Stoliczku nakryj się” - spotkanie w Akademii Bajki w Filii nr 10 - relacja

17-12-2019

„Stoliczku nakryj się”

- spotkanie w Akademii Bajki w Filii nr 10

14 grudnia 2019 r. na przygodę z baśniami Braci Grimm zaprosiła klubowiczów Akademii Bajki Filia nr 10 WiMBP w Rzeszowie wraz z Marią Gulak - pedagogiem, bibliotekarzem, animatorem kultury.

Dzieci wspólnie z rodzicami kolejny raz mogły poznać bohaterów opowieści niemieckich bajkopisarzy. Dzięki Pani Marii przed maluchami ponownie otworzyła się czarodziejska kraina baśni – fantazji, przygody, pełna czarów i niezwykłych wydarzeń.

Nasi  najmłodsi czytelnicy z dużą uwagą  wysłuchali pięknej baśni pt: „Stoliczku nakryj się”. Z poznanej historii dowiedzieli się, że nie warto kłamać, że zło nie popłaca, a kłamstwo ma krótkie nogi, że takie cechy jak: dobroć, uczciwość, pracowitość to cechy ponadczasowe…

Maluchy z łatwością odpowiadały na wybrane przez siebie pytania, wykazując się przy tym doskonałą pamięcią z wysłuchanego tekstu.

W czasie zajęć nasi goście mogli rozwijać umiejętności plastyczne. Powstały barwne rysunki przedstawiające ulubioną potrawę każdego członka rodziny, również tego dorosłego.

Podczas spotkania nie zabrakło super niespodzianki. Uczestnicy zajęć wzięli udział  w bajkowych warsztatach kulinarnych. Dzięki dużemu zaangażowaniu maluchów i ich rodziców z przygotowanych produktów powstały prawdziwe dzieła sztuki kulinarnej, pełne kolorów, kształtów i różnorodnych smaków: kanapki, szaszłyczki, sałatki.

Na zakończenie wszyscy z ogromnym apetytem degustowali przygotowane smakołyki, które były smaczniejsze niż zwykle, bo sporządzone własnoręcznie.

Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za wspólne odkrywanie świata fantazji w którym wszystko jest możliwe.

Czekamy na naszych Klubowiczów w miesiącu lutym. ZAPRASZAMY.

Warsztaty zostały zorganizowane we współpracy z Pracownią Rzemiosł Różnych, którą reprezentowała jej moderatorka - Renata Dziepak oraz ze Stowarzyszeniem Inspiracji i Rozwoju PERSPEKTYWA. Bardzo dziękujemy.

Marta Tereszkiewicz

-------------------------------------