Certyfikat za udział w ogólnopolskim projekcie „Mała książka - wielki człowiek”

16-12-2019

Certyfikat za udział w ogólnopolskim projekcie

„Mała książka - wielki człowiek”

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie otrzymała certyfikat za udział w ogólnopolskim projekcie „Mała książka - wielki człowiek.

Celem projektu „Mała książka - wielki człowiek” jest systemowa poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez skoordynowane, wieloletnie działania na rzecz promocji, edukacji czytelniczej oraz kształtowania nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat. Projekt ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek, które dzisiaj, poza udostępnianiem księgozbiorów, pełnią również funkcję nowoczesnych centrów kultury. Dzieci natomiast, wyrabiając nawyk czytania, poznają bibliotekę jako miejsce będące ciekawą alternatywą dla telewizji i komputera.

Pełna lista bibliotek biorących udział w projekcie dostępna jest na stronie www.wielki-czlowiek.pl

„Mała książka – wielki człowiek” w Rzeszowie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Biblioteki w tegorocznej edycji projektu wydały blisko 460 wyprawek dla małych czytelników w wieku od 3-6 lat. To ogromny krok dla propagowania czytelnictwa wśród najmłodszych.

Katarzyna Błajdo

spec. ds. promocji WiMBP w Rzeszowie