Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

„Kompetencje – inspiracje - działania” - podsumowanie projektu - relacja

13-12-2019

 „Kompetencje – inspiracje - działania”

- podsumowanie projektu

 

Od maja do grudnia 2019 r. realizowaliśmy Projekt „Kompetencje – inspiracje - działania”. Zgodnie z założeniami Projektu, 90. bibliotekarzy z bibliotek publicznych woj. podkarpackiego uzyskało nowe umiejętności i podniosło swoje kompetencje osobiste, zawodowe i informatyczne, ułatwiające im skuteczniejsze działania w zakresie pracy z młodymi czytelnikami.

Uczestnicząc w zaproponowanych szkoleniach, bibliotekarze, m.in. poznali zasady organizowania gier tematycznie związanych z przeszłością społeczności lokalnych; nabyli teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu ewolucji i udostępniania książek elektronicznych; poznali tajniki grafiki komputerowej oraz nauczyli się tworzenia plakatów ulotek i innych materiałów graficznych przydatnych w pracy biblioteki; dowiedzieli się jak zwiększyć ruch na bibliotecznym Facebooku i wykorzystywać potencjał serwisu do promocji biblioteki; poznali sposoby wykorzystania nowych technologii do prowadzenia nowej formy pracy z młodymi czytelnikami - tworzenie filmów rysunkowych; dowiedzieli się jak można promować działania biblioteczne oraz czytelnictwo wśród mieszkańców społeczności lokalnej poprzez angażowanie dużej liczby czytelników i wyjście z ofertą biblioteki poza jej mury.

 

W ramach Projektu odbyło się 6 szkoleń /7 dni szkoleniowych, 46 godzin dydaktycznych/. Wszystkie szkolenia odbywały się w odpowiednio wyposażonej sali szkoleniowej WiMBP w Rzeszowie przy ul. Langiewicza 17. Realizowane były w formie warsztatów, prowadzonych z zastosowaniem aktywizujących metod pracy, przez profesjonalnych trenerów.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia. Organizatorzy zapewnili także niezbędne noclegi w Hotelu „Hetman”, obiady i kolacje oraz poczęstunek w formie tzw. „przerw kawowych” w trakcie szkoleń.

 

Na realizację Projektu WiMBP w Rzeszowie uzyskała dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Dotacyjnego „Partnerstwo dla książki” w wysokości 16 380 zł. Wymagany wkład własny WiMBP w wysokości 8 500 zł, pokryto dzięki uzyskaniu dotacji celowej ze środków budżetu woj. podkarpackiego. Łączna wartość Projektu – 24 880 zł.

 

Relacje ze zorganizowanych szkoleń zamieszczono w zakładce Projektu >> strona projektu

 

Projekt szkoleniowy „Kompetencje - inspiracje - działania” został przygotowany i został zrealizowany przez pracowników Działu Instrukcyjno-Metodycznego WiMBP w Rzeszowie.

 

Lucyna Kloczkowska
Kierownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego WiMBP w Rzeszowie
- Koordynator Projektu

 

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa

Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

 

--------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: