Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

Warsztaty gitarowe z Michałem Szubą w Wypożyczalni Muzycznej - relacja

05-12-2019

 Warsztaty gitarowe z Michałem Szubą w Wypożyczalni Muzycznej

 
3 grudnia br. w Wypożyczalni  Muzycznej WiMBP, odbyły się warsztaty gitarowe prowadzone przez znanego podkarpackiego gitarzystę Michała Szubę.

 

Wypożyczalnia Muzyczna od ponad roku organizuje warsztaty dla dzieci i młodzieży poświęcone instrumentom muzycznym. Zapraszamy profesjonalnych muzyków, kolekcjonerów i pasjonatów muzyki, którzy prezentują swoje umiejętności, zdradzają tajniki budowy oraz techniki gry na swoich instrumentach. Gościliśmy już Pana Pianinko, spotkaliśmy się multiinstrumentalistą i kolekcjonerem instrumentów etnicznych Pawłem Steczkowskim oraz miłośnikiem zabytkowych saksofonów Łukaszem Bizoniem.

Tym razem zaprosiliśmy do Naszej Biblioteki gitarzystę Michała Szubę znanego i koncertującego pod pseudonimem artystycznym Miguel Moon. Uczestnicy spotkania, uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara, mogli poznać historię gitary, zapoznać się z jej budową oraz rodzajami instrumentów oraz stylami gry. Od gry utworów klasycznych po standardy jazzowe. Przede wszystkim można było zobaczyć i usłyszeć brzmienie gitary miniaturowej, ukulele, gitary klasycznej, gitary akustycznej i gitary flamenco. Michał Szuba specjalnie na to spotkanie przygotował minirecital, podczas którego wykonał swoje kompozycje, improwizacje na tematy polskiej muzyki rozrywkowej i filmowej. Ponieważ spotkanie odbywało się w gronie przyszłych muzyków, nie mogło obyć się bez „profesjonalnych” pytań oraz wspólnego muzykowania. Wrażenia i emocje związane ze spotkaniem z wyjątkowym artystą muzykiem jakim jest Michał Szuba, były tak ogromne, że obie grupy dzieci i młodzieży wychodziły ze spotkania z niedosytem. Szczęśliwie nasz gość przygotował pocztówki, na których z radością składał autografy, no i pozostały wspólne fotografie, także te robione przez rodziców, którzy towarzyszyli swoim pociechom w tym magicznym spotkaniu.

 

Organizację warsztatów dofinansowano z dotacji celowej z budżetu Miasta Rzeszowa w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok.         

 

Barbara Balicka


-----------------------------------------------------------------------------------


GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: