Black Gray White – wystawa grafiki i rysunku Pauliny Hanus w Wypożyczalni Muzycznej - relacja

29-11-2019

Black Gray White
– wystawa grafiki i rysunku Pauliny Hanus w Wypożyczalni Muzycznej

29 listopada br. w Wypożyczalni Muzycznej WiMBP, odbył się Finisaż wystawy grafiki i rysunku Black Grey White – Pauliny Hanus, podopiecznej krośnieńskiej Fundacji dla Sztuki, wspierającej i promującej młodych twórców, uzdolnionych plastycznie i muzycznie.

Paulina Hanus, obecnie studentka grafiki w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, ma w swoim dorobku artystyczne działania w wielu technikach plastycznych, bo jak o sobie mówi jest „pasjonatką szeroko pojętej sztuki”. Prezentowane przez listopad br. w Wypożyczalni Muzycznej rysunki i grafika to rzeszowski debiut młodej artystki. Cieszy fakt, że biblioteki przyczyniają się do propagowania twórczości młodzieży, która nie ma możliwości zaistnienia w profesjonalnych galeriach sztuki. W przypadku Pauliny Hanus jej trzy wystawy w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej i obecnie kończąca się wystawa w WiMBP w Rzeszowie, są dowodem na istotną rolę bibliotek w upowszechnianiu sztuki. O wspieraniu twórczości dzieci i młodzieży na piątkowym finisażu z entuzjazmem mówiła Agnieszka Bielaska Fundacji dla Sztuki, która od 2012 roku realizując swoje projekty wspiera w artystycznym rozwoju, m.in. Paulinę Hanus wydając katalogi, organizując wystawy, akcje plastyczne, konkursy oraz imprezy kulturalne.

Mamy nadzieję na dalszą współpracę z Fundacją Agnieszki Bielaskiej, która przyczyni się poszerzenia zakresu naszej działalności o koleją inicjatywę a artystycznie uzdolnionej młodzieży da możliwość dowartościowania swoich działań twórczych.

Barbara Balicka

-----------------------------------------------------------------------------