Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

Spotkanie autorskie z Kazimierzem Lindą - relacja

22-11-2019

Spotkanie autorskie z Kazimierzem Lindą


21 listopada w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Sokoła 13 odbyło się spotkanie autorskie z Kazimierzem Lindą. Publiczność miała okazję zapoznać się z twórczością liryczną i satyryczną poety ze Stalowej Woli.


Przybyłych na spotkanie gości przywitała dyrektor Barbara Chmura, a sylwetkę gościa przybliżył Stach Ożóg.


Kazimierz Linda jest autorem pięciu tomików wierszy: „Dylematy” (1998), „Dryf” (2008), „Próg” (2010), „Nieuczesanie” (2014) i „W szranki z czasem” (2019).  Publikuje również w czasopismach lokalnych, ogólnopolskich i zagranicznych oraz w licznych almanachach i antologiach. Jest laureatem konkursów poetyckich, m. in. Międzynarodowych Spotkań Poetów „Wrzeciono” w Nowej Sarzynie oraz „Liberum Arbitrium”. Należy do dwóch organizacji zrzeszających literatów. Są to Stowarzyszenie Autorów Polskich oraz Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli, którego jest współzałożycielem, a obecnie wiceprezesem.

W 2006 r. oraz 2009 r. został uhonorowany dyplomem Starosty Stalowowolskiego za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury na terenie powiatu stalowowolskiego. W 2015 r. otrzymał Nagrodę dla Animatorów Kultury w kategorii Twórca – Osobowość Roku 2014.


Nastrojowo i lirycznie zaprezentowali wiersze Dorota Kwoka i Stach Ożóg. Nie mogło zabraknąć recytacji samego autora, który przeczytał wiersze, fraszki i bajki zarówno te starsze jak i nowsze. Z tych przeczytanych fragmentów wierszy, jak powiedział Stach Ożóg, „zbudowaliśmy sobie kawałek Lindy”.

 

Ryszard Mścisz we wstępie do najnowszego tomiku „W szranki z czasem” napisał: „Nie brak w poezji Kazimierza Lindy lirycznych wzlotów uczuć, subtelnych erotyków, które odsłaniają jego wrażliwą naturę, umiejętność budowania nastroju i tworzenia obrazów dyktowanych sercem”. Podobnego zdania byli uczestnicy dyskusji, którzy wielokrotnie podkreślali obrazowość poezji, przenoszenie w czasie do miejsc z czasów dzieciństwa. 


Podczas wieczoru poetyckiego można było zakupić tomik wierszy z dedykacją autora.

 

Małgorzata Zaremba

------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: