Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

Gala Europejskich Dni Dziedzictwa 2019 – wyróżnienie dla Oddziału dla Dzieci i Młodzieży

12-11-2019

 

Gala Europejskich Dni Dziedzictwa 2019

– wyróżnienie dla Oddziału dla Dzieci i Młodzieży

 

19 listopada br. w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie odbyło się uroczyste rozdanie nagród za najciekawsze projekty realizowane w ramach 27 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, będącymi wspólną inicjatywą Rady Europy i Unii Europejskiej, mającą na celu promowanie zabytków,  różnorodność regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślanie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego. Jest to największy w Europie projekt społeczno – edukacyjny, szerzący edukację historyczną i kulturalną.

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie został uhonorowany wyróżnieniem za zorganizowanie gry miejskiej „Mozaika Wydarzeń” wykorzystującej przestrzeń miejską jako element rozgrywki. Gra adresowana była do młodzieży szkolnej. Gracze mieli za zadanie odszukać określone punkty gry w centrum miasta, a następnie rozwiązać zadania i w jak najkrótszym czasie zameldować się na mecie. Poprzez wyznaczone punkty uczestnicy zwiedzili centrum Rzeszowa, poznali bliżej sylwetki osób, które angażowały się w proces budowy i utrwalania państwowości polskiej oraz architektury funkcjonalnej, powstałej w okresie II RP. Była to więc swego rodzaju mozaika złożona z tradycji naszego regionu, ukazująca charakterystyczne ludowe stroje, organizacje i postacie tworzące lokalne władze, ale również ludzi walczących o zachowanie tradycji i kultury. Dzięki temu uczestnicy gry mogli sami ułożyć krótką historię, obrazującą wkład Polaków, Rzeszowian w odbudowę naszej tożsamości i państwowości na szczeblu lokalnym.

Link do relacji z gali:

https://www.nid.pl/pl/Informacje_ogolne/Aktualnosci/news.php?ID=4210&fbclid=IwAR14ReSTOGXW-EPAwP8O_KPdxzblcyJ7o8ZtzTXbgVPanuPA0zn64FB1Ufw

Hanna Szafrańska

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: