Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

Magdalena Zawadzka w Wypożyczalni Głównej - relacja

21-11-2019

  Magdalena Zawadzka w Wypożyczalni Głównej

 

Niezwykłe oblężenie przeżywała Wypożyczalnia Główna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie w dniu 18 listopada 2019 r. za sprawą znakomitej aktorki i pisarki Magdaleny Zawadzkiej-Holoubek.

Na trzy kwadranse przez rozpoczęciem spotkania autorskiego kilkudziesięcioosobowa grupa czytelników oczekująca na wejście do Wypożyczalni, entuzjastycznie witała Magdalenę Zawadzką zdążającą do biblioteki. Dziękowano za przyjęcie zaproszenia, przyjazd do Rzeszowa i serdecznie pozdrawiano.


Przewidywaliśmy taką sytuację, albowiem nasz Gość to legenda polskiego teatru, filmu, estrady, kabaretu, aktorka i autorka czterech książek: „Kij w mrowisko”, „Gustaw i ja”, „Taka jestem i już!” oraz „Moje szczęśliwe wyspy”, w większości wydanych przez Wydawnictwo Marginesy. Rolą Basi Jeziorkowskiej w „Panu Wołodyjowskim” zaskarbiła sobie ogromną sympatię Polaków. W dorobku artystycznym ma ponad 160 zagranych ról. Jest piewcą pamięci o zmarłym mężu Gustawie Holoubku.


Jako aktorka nadal jest wielce aktywna, aktualnie występuje w pięciu spektaklach teatralnych: „Deprawator” na scenie Kameralnej Teatru Polskiego, „Pan Jowialski” w Teatrze Polonia, „Piękna Lucynda” w Teatrze 6 piętro, „Lilka, cud miłości” w Teatrze Ateneum i „Pocztówki z Europy” w Och Teatrze.


Spotkanie miało charakter rozmowy z prowadzącą wieczór autorski redaktor naczelną wydawnictwa Marginesy Hanną Mirską-Grudzińską.


Magdalena Zawadzka ciekawie mówiła o swoim pisarstwie i aktorstwie, opowiadała anegdoty z życia związane z Jej roztargnieniem, wspominała męża także aktora Gustawa Holoubka, odpowiadała na pytania czytelników oraz przypomniała podróże, które są Jej pasją, czego wyrazem jest książka „Moje szczęśliwe wyspy”.


Uczestnicy spotkania byli pod wielkim urokiem Magdaleny Zawadzkiej, jej klasy, kultury, urody, pięknej polszczyzny, znakomitej dykcji i intonacji, jak przystało na wielką aktorkę i damę.


Była możliwość zakupu książek Magdaleny Zawadzkiej, która sporo czasu poświęciła na wpisywanie dedykacji oraz na wspólne zdjęcia. Były wywiady dla Polskiego Radia i lokalnej prasy. Aktorka pozostawiła także bardzo sympatyczny wpis w kronice bibliotecznej: „Serdecznie dziękuję za spotkanie z przemiłymi czytelnikami Wypożyczalni Głównej w Rzeszowie. Wszystkich całuję w samo serduszko i życzę dużo pięknych i słonecznych dni życia! Magdalena Zawadzka”.


W spotkaniu uczestniczyło 108 osób wypełniając wszystkie zakamarki wypożyczalni, nie wyłączając schodów, wiatrołapu i miejsc stojących. Organizator dziękuje za tak liczne przybycie i stworzenie aktywnej i wielce sympatycznej atmosfery. A Magdalenie Zawadzkiej i Hannie Mirskiej-Grudzińskiej za przyjęcie zaproszenia, wspaniałe opowieści oraz pokonanie trudów przyjazdu do Rzeszowa.


Impreza została sfinansowana ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2019.


Włodzimierz Ratyński


Relacje w mediach:

https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/26804/spot

http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=7194&poz=mr1&show=-1&pagebl1=0

https://www.biznesistyl.pl/kultura/ksiazka/8814_.html

------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: