Leśne wędrówki z Jasiem i Małgosią w Filii nr 10 - relacja

08-11-2019

Leśne wędrówki z Jasiem i Małgosią w Filii nr 10

Mniam, mniam – ależ było słodko…i oczywiście bajkowo

16 listopada w Filii nr 10 WiMBP w Rzeszowie odbyliśmy baśniową wędrówkę do chatki Baby Jagi z bohaterami baśni Jacoba i Wilhelma Grimmów – Jasiem i Małgosią.

Nie zabrakło pierników i pierniczków, pysznej szarlotki i innych słodkości podczas rodzinnego spotkania w Klubie Akademii Bajki.

Do leśnej wędrówki zaprosiła uczestników Maria Gulak, która przygotowała łasuchową ucztę literacką, wybierając z kanonu baśni znaną każdemu z dzieciństwa opowieść o przygodach rodzeństwa.

Nasi goście wysłuchali z dużym zainteresowaniem pięknie przeczytanej baśni, odkrywali pierniczkowe zagadki oraz świetnie odpowiadali na pytania dotyczące sytuacyjnych zdarzeń ; Czy wiemy, jak się zachowywać w sytuacjach, które mogą nieść ze sobą zagrożenie? ; Czy w życiu realnym również zdarzają się takie niebezpieczne sytuacje?.........

W zabawie na wyobraźnię Czarodziejski Pierniczek dzieci zaprezentowały kalambury, przy których wszyscy doskonale się bawiliśmy. Dużo radości dostarczyła zabawa ruchowa w rytm piosenki „Baba Jaga łapie”, podczas której Zaklęta miotła za pomocą dotyku zamieniała każdego w kamień. W działaniach plastycznych, wykazując dużą kreatywność czerpaliśmy radość z ozdabiania wyciętymi z papieru piernikami bajkowej chatki oraz kolorowania kredą olbrzymich serc.

Nagrodą za świetną aktywność i integrację były słodkie pyszności….

Wspólnie odkryliśmy kolejną baśń, tym razem pachnącą słodko piernikami, która była pretekstem do rozmowy o bezpieczeństwie i zachowaniu wobec nieznajomych, oraz że warto mieć zaufaną osobę wokół siebie, na której można polegać, bo tylko wtedy „wyjdziemy cało”, nawet z najgorszych tarapatów. Morał zachęcał także dzieci do roztropnego łakomstwa na słodycze.

Dziękujemy Marii Gulak za zaaranżowanie spotkania, dzięki któremu uczestnicy mogli poznać kolejne edukacyjne walory baśni i czerpać radość z zabaw inspirowanych tematyką baśniową.

Maria Jamróg

--------------------------------------------------------------------