Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

Leśne wędrówki z Jasiem i Małgosią w Filii nr 10 - relacja

08-11-2019

  Leśne wędrówki z Jasiem i Małgosią w Filii nr 10

Mniam, mniam – ależ było słodko…i oczywiście bajkowo


16 listopada w Filii nr 10 WiMBP w Rzeszowie odbyliśmy baśniową wędrówkę do chatki Baby Jagi z bohaterami baśni Jacoba i Wilhelma Grimmów – Jasiem i Małgosią.


Nie zabrakło pierników i pierniczków, pysznej szarlotki i innych słodkości podczas rodzinnego spotkania w Klubie Akademii Bajki.


Do leśnej wędrówki zaprosiła uczestników Maria Gulak, która przygotowała łasuchową ucztę literacką, wybierając z kanonu baśni znaną każdemu z dzieciństwa opowieść o przygodach rodzeństwa.


Nasi goście wysłuchali z dużym zainteresowaniem pięknie przeczytanej baśni, odkrywali pierniczkowe zagadki oraz świetnie odpowiadali na pytania dotyczące sytuacyjnych zdarzeń ; Czy wiemy, jak się zachowywać w sytuacjach, które mogą nieść ze sobą zagrożenie? ; Czy w życiu realnym również zdarzają się takie niebezpieczne sytuacje?.........


W zabawie na wyobraźnię Czarodziejski Pierniczek dzieci zaprezentowały kalambury, przy których wszyscy doskonale się bawiliśmy. Dużo radości dostarczyła zabawa ruchowa w rytm piosenki „Baba Jaga łapie”, podczas której Zaklęta miotła za pomocą dotyku zamieniała każdego w kamień. W działaniach plastycznych, wykazując dużą kreatywność czerpaliśmy radość z ozdabiania wyciętymi z papieru piernikami bajkowej chatki oraz kolorowania kredą olbrzymich serc.


Nagrodą za świetną aktywność i integrację były słodkie pyszności….


Wspólnie odkryliśmy kolejną baśń, tym razem pachnącą słodko piernikami, która była pretekstem do rozmowy o bezpieczeństwie i zachowaniu wobec nieznajomych, oraz że warto mieć zaufaną osobę wokół siebie, na której można polegać, bo tylko wtedy „wyjdziemy cało”, nawet z najgorszych tarapatów. Morał zachęcał także dzieci do roztropnego łakomstwa na słodycze.

Dziękujemy Marii Gulak za zaaranżowanie spotkania, dzięki któremu uczestnicy mogli poznać kolejne edukacyjne walory baśni i czerpać radość z zabaw inspirowanych tematyką baśniową.


Maria Jamróg


--------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: