Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

„Jak być dobrym i skutecznym rodzicem?” – spotkanie w Filii nr 6 - relacja

08-11-2019

  „Jak być dobrym i skutecznym rodzicem?” – spotkanie w Filii nr 6

 

18 listopada 2019 r. Filia nr 6 miała przyjemność gościć Panią Iwonę Bukałę-Siedlecką – pedagoga, socjoterapeutę, edukatora Pozytywnej Dyscypliny. Spotkanie było skierowane do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, którzy chcieli dowiedzieć się, w jaki sposób reagować na konkretne zachowania swoich dzieci, jak wspierać je w rozwoju, a przede wszystkim w jaki sposób wychowywać je na mądrych, wrażliwych i odpowiedzialnych dorosłych.

 

Pani Iwona Bukała-Siedlecka po krótkim teoretycznym wstępnie z zakresu psychologii przybliżyła postać austriackiego psychoterapeuty Alfreda Adlera, który był prekursorem omawianej na spotkaniu metody i modelu rodzicielstwa. Przybliżyła rodzicom pięć fundamentalnych zasad Pozytywnej Dyscypliny, popierając je konkretnymi przykładami i swoim osobistym doświadczeniem jako mamy oraz jako doradcy, pracującego na co dzień z rodzicami i nauczycielami. W części warsztatowej rodzice wcielali się w role, odgrywali scenki i przytaczali konkretne sytuacje, które przeżywają na co dzień ze swoimi dziećmi, następnie analizowali je i wyciągali wnioski.

 

Podsumowując spotkanie Pani Iwona podkreślała, że nie ma doskonałych rodziców, każdy popełnia błędy, ale ważne, by wyciągać z nich wnioski, a codzienne problemy traktować jako wyzwania i okazję do nauki. W czasie spotkania rodzice otrzymali przykładowe narzędzia i techniki, które będą mogli zastosować w konkretnych sytuacjach w swoich rodzinach. Po spotkaniu każdy uczestnik otrzymał inspirujący cytat Jane Nelsen, a wielu rodziców prowadziło indywidualne rozmowy.

 

Biblioteka składa serdeczne podziękowanie Pani Iwonie Bukale-Siedleckiej za przeprowadzone spotkanie, przekazaną wiedzę i praktyczne porady oraz wyraża nadzieję na ponowne warsztaty w tym samym gronie.

 

Natalia Szwedo

---------------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: