Święto Niepodległości – spotkanie ze Stanisławą Bełch w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP - relacja

04-11-2019

Święto Niepodległości – spotkanie ze Stanisławą Bełch
w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP

12 listopada w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie z regionalna pisarką, panią Stanisławą Bełch, która jest autorką opowiadań i wierszy dla dzieci, takich jak „Wesołe historie” oraz serii książek o przygodach sympatycznych kotów Snipa i Kocia.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie. Inspiracją do rozmowy było obchodzone Święto odzyskania przez Polskę Niepodległości. Autorka zaprezentowała dzieciom swój tomik wierszy zatytułowany „Święto Niepodległości”.

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję poznać rzeszowskie pomniki upamiętniające bohaterów i ważne wydarzenia historyczne. Książka pani Stanisławy Bełch jest bowiem swego rodzaju przewodnikiem po naszym mieście, czytając wiersze można odbyć ciekawy spacer po miejscach w nich opisanych.

Na zakończenie uczestnicy wykonali papierowe mini flagi i otrzymali pamiątkowe wpisy oraz zakładki do książek.

Hanna Szafrańska

------------------------------------------------------