Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

Alina Bosak i Katrzyna Grzebyk o sekretnym życiu Rzeszowa – relacja ze spotkania

04-11-2019

Alina Bosak i Katrzyna Grzebyk  o sekretnym życiu Rzeszowa

– relacja ze spotkania

 

13 listopada w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece w Rzeszowie odbyła się promocja książki  „Sekrety Rzeszowa”, której autorkami są rzeszowskie dziennikarki: Alina Bosak i Katarzyna Grzebyk. Najnowsza publikacja wydawnictwa Księży Młyn, w niebanalny sposób ukazuje ciekawostki historyczne, kulturalne i obyczajowe Rzeszowa, dołączając tym samym do zaszczytnego cyklu obejmującego  już ponad 30  miast z całej Polski.

Licznie przybyłych uczestników spotkania, powitała Barbara Chmura – dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, wśród których pokaźne grono stanowili dziennikarze, regionaliści, przedstawiciele życia samorządowego, czytelnicy i przyjaciele Biblioteki.

Następnie, rozmowę z autorkami prowadziła Aneta Gieroń – naczelna magazynu VIP Biznes&Styl, a fragmenty książki czytała Natalia Chrapek – dziennikarka  magazynu  VIP Biznes&Styl.

Alina Bosak i Katarzyna Grzebyk przybliżyły kulisy powstania książki, przyznając, że z  premedytacją zastosowały formułę swoistego  kolażu. Zestawiły 37 opowieści o Rzeszowie i jego mieszkańcach, z bogato udokumentowanymi materiałami archiwalnymi, w tym 260 fotografiami i wycinkami prasowymi. Książka zawiera mnóstwo mało znanych faktów, wzbogaconych anegdotami i historiami znanych osób związanych z Rzeszowem.

W ten sposób powstała  lektura, która zachęca do poznania przeszłości Rzeszowa, eksponując jego walory historyczne i turystyczne, stanowiąc zarazem  atrakcyjną formę promocji miasta, także dla młodzieży i turystów.

Uczestnicy spotkania zauważyli bogatą bibliografię i staranność dziennikarek w wyborze materiałów  do „Sekretów Rzeszowa”. Autorki przyznały, że często korzystały z Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej, prowadzonej przez WiMBP w Rzeszowie, nieoceniona była też pomoc regionalistów i prywatnych osób, które udostępniały im materiały  ze swoich domowych archiwów.

Na zakończenie autorki podpisywały swoją książkę i rozmawiały z czytelnikami o echach przeszłości naszego miasta, odbierając mnóstwo gratulacji.

Współorganizatorami  promocji  książki „Sekrety Rzeszowa” była Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie  oraz  Dom Wydawniczy Księży Młyn w Łodzi.

Dyrekcja biblioteki składa serdeczne podziękowania przybyłym gościom oraz partnerom i wszystkim zaangażowanym w organizację spotkania.

Alina Bosak – dziennikarka, redaktorka i współautorka książek poświęconych Podkarpaciu. Przez kilkanaście lat publicystka rzeszowskich Nowin, a obecnie opiniotwórczego magazynu VIP Biznes i Styl oraz portalu biznesistyl.pl

Katarzyna Grzebyk – dziennikarka, blogerka i logopedka. Współpracowała z „Nowinami” i „Super Nowościami” oraz współtworzyła redakcję magazynu „VIP Biznes&Styl”. Prowadzi blog poświęcony książkom i literaturze.

 

Monika Ohar-Pawiak

http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=7390&poz=mr1&show=-1&pagebl1_mobile=0

https://www.biznesistyl.pl/kultura/ksiazka/8815_.html

https://www.biznesistyl.pl/kultura/ksiazka/8776_.html

https://rzeszow-news.pl/sekrety-rzeszowa-w-srode-spotkanie-z-alina-bosak-i-katarzyna-grzebyk/

https://rzeszow.naszemiasto.pl/o-sekretach-rzeszowa-czyli-spotkanie-autorskie-z-alina/ar/c1-7413358

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/34750/promocja-ksiazki-sekrety-rzeszowa-aliny-bosak-i-katarzyny-grzebyk

http://czytajrzeszow.pl/?id=7007&idd=5&poz=ml0

http://supernowosci24.pl/poznaj-sekrety-rzeszowa/

http://www.kultura.wrotapodkarpackie.pl/ 


-------------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: