Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

Kodowanie w bibliotece – warsztaty dla bibliotekarzy - relacja

11-10-2019

 

Kodowanie w bibliotece – warsztaty dla bibliotekarzy

 

Za nami dwudniowe warsztaty z kodowania dla bibliotekarzy, których celem jest zainspirowanie i przygotowanie do prowadzenia zajęć z kodowania dla dzieci i młodzieży w bibliotekach.
 

Uczestniczyli w nich bibliotekarze z bibliotek-laureatów I i II edycji projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego „Kodowanie w bibliotece” z woj. podkarpackiego: Boguchwały, Lubeni, Miejsca Piastowego, Chmielnika, Jedlicza, Brzozowa, gminy Dynów z siedz. w Bachórzu, Leska i Łańcuta. Biblioteki realizujące projekt otrzymały tablety, gry i roboty Photon do nauki kodowania dla dzieci.


Warsztaty były okazją do wcielenia się w role programistów i robotów. Uczestnicy programowali czynności z życia codziennego, sterowali sobą nawzajem i postaciami na planszach przy pomocy intuicyjnych poleceń – instrukcji oraz zamkniętego zestawu poleceń. Projektowali algorytmy, aby sterować sympatycznym kosmitą w Ameryce Południowej w hybrydowej grze Scottie Go!, która także znalazła się w zestawie sprzętu dla każdej biblioteki uczestniczącej w projekcie. Wykorzystano również kilka pomysłowych zabaw z użyciem klocków Lego, plansz i kolorowych kubeczków, a także kartoników do gier wykonanych z papieru. Bibliotekarze poznali także kolejne funkcje robota Photon w aplikacji Photon Coding, które wykorzystali kodując pełną niespodzianek drogę robota od startu do mety. Warsztaty były okazją do nauki i wymiany doświadczeń, dzielenia się pomysłami, jakie bibliotekarze wykorzystują podczas realizowanych zajęć z kodowania dla dzieci w swoich bibliotekach.


Warsztaty poprowadziły Małgorzata Sierżęga, Ewa Lelek (Dział Instrukcyjno-Metodyczny WiMBP w Rzeszowie), Agnieszka Dworak (Oddział dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie), uczestniczki szkolenia trenerskiego zorganizowanego przez FRSI w Warszawie.

Ewa Lelek
Dział Instrukcyjno-Metodyczny
WiMBP w Rzeszowie

--------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: