Warsztaty tworzenia exploding box w Pracowni Rzemiosł Różnych - relacja

11-10-2019

Warsztaty tworzenia exploding box w Pracowni Rzemiosł Różnych

Na kolejnym spotkaniu Pracowni Rzemiosł Różnych, w sali szkoleniowej WiMBP w Rzeszowie, 21 października 2019 r., uczestniczki warsztatów pod okiem Justyny Kaszycy - pasjonatki rękodzieła, wykonały oryginalne kartki w formie pudełka nazywanego exploding box.

Wybuchające pudełka to oryginalny rodzaj opakowania, często niepozornego z zewnątrz, które po uniesieniu do góry tekturowego wieczka, rozkłada się na boki, odsłaniając niezwykle dekoracyjne wnętrze.

Pudełka te ozdabia się od przede wszystkim od strony wewnętrznej tak, by spotęgować efekt zaskoczenia po jego otwarciu. Każda z pań uczestniczących w warsztatach mogła wykonać swoje pudełko z wykorzystaniem gotowej bazy i udekorować je w zależności od przeznaczenia (urodziny, imieniny, ślub), tak by wszystko było spójne i skierowane w stronę osoby obdarowanej.

Boczne ścianki pudełek zostały ozdobione kolorowym papierem, wydrukowanymi napisami, przestrzennymi dekoracjami w kształcie tortu, kwiatkami, liśćmi, koralikami i innymi rodzajami ozdób, w zależności od upodobań i potrzeb osoby przygotowującej takie pudełko. Uzupełnieniem dekoracji były kieszonki do których można włożyć np. pieniążka na szczęście, wizytówkę, małe zdjęcie, życzenia.

Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Inspiracji i Rozwoju PERESPEKTYWA.

Renata Dziepak

--------------------------------------------------------------------