Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Leopold GO – pierwsza mobilna gra miejska w Rzeszowie. Relacja z konferencji prasowej

08-10-2019

Leopold GO – pierwsza mobilna gra miejska w Rzeszowie.
Relacja z konferencji prasowej

Konferencja prasowa odbyła się 14 października 2019 r. o godz. 11.00 w Sali konferencyjnej WiMBP w Rzeszowie i dotyczyła najnowszego projektu: pierwszej mobilnej gry miejskiej Leopold GO.

Dyrektor WiMBP w Rzeszowie, pani Barbara Chmura otworzyła konferencję, witając wszystkich obecnych. Po stronie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, jako partnerów projektu: dra Jacka Magdonia z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Anny Pasek-Depy, bibliotekarki z Szkoły Podstawowej nr 11 w Rzeszowie im. gen. St. Maczka, Natalię Szwedo, kierowniczkę Filii nr 6 WiMBP w Rzeszowie oraz Barbarę Hulek, bibliotekarkę i jednocześnie pomysłodawczynię całego przedsięwzięcia.

Dyrektor WiMBP w Rzeszowie Barbara Chmura wstępnie przedstawiła wizję gry oraz wspomniała o pozyskanych funduszach. Leopold GO uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.  Następnie, obie koordynatorki projektu Natalia Szwedo i Barbara Hulek przedstawiły szczegóły powstawania gry, opowiedziały o tym, co zainspirowało je do stworzenia projektu oraz jak wpłynie to na promocję czytelnictwa wśród młodzieży. Głównym celem mobilnej gry miejskiej Leopold GO jest zaangażowanie młodzieży w działanie edukacyjne, wykorzystujące nowe technologie i mechanikę znaną z gier.

Głos zabrali również goście: dr Jacek Magdoń oraz Anna Pasek-Depa, którzy już od początku projektowania gry współpracują z koordynatorkami. Opowiedzieli o współpracy, Pani Anna wspomniała o entuzjazmie uczniów ze Szkoły Podstawowej, którzy brali udział w warsztatach, a dr Jacek Magdoń przybliżył sylwetkę Leopolda Lisa-Kuli.

Dziennikarze zadawali pytania na temat terminu, w jakim można będzie zagrać oraz o działanie mobilnej aplikacji, dostosowanej do zasad gry. Na zakończenie dr Jacek Magdoń opowiedział, jakie nagrody czekają zwycięzców podczas premiery Leopold GO.

Premiera Leopold GO odbędzie się 18 października 2019 r. o godz. 10.00. Drużyny ruszą z parkingu WiMBP w Rzeszowie, przy ul. Sokoła 13. W dniu premiery będą trwały jeszcze zapisy dla chętnych.

O projekcie w mediach:

Nowiny,15.10.2019