Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
25468941 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Aktualności

Leopold GO – pierwsza mobilna gra miejska w Rzeszowie. Relacja z konferencji prasowej

08-10-2019

Leopold GO – pierwsza mobilna gra miejska w Rzeszowie.
Relacja z konferencji prasowej

 

Konferencja prasowa odbyła się 14 października 2019 r. o godz. 11.00 w Sali konferencyjnej WiMBP w Rzeszowie i dotyczyła najnowszego projektu: pierwszej mobilnej gry miejskiej Leopold GO.
 

Dyrektor WiMBP w Rzeszowie, pani Barbara Chmura otworzyła konferencję, witając wszystkich obecnych. Po stronie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, jako partnerów projektu: dra Jacka Magdonia z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Anny Pasek-Depy, bibliotekarki z Szkoły Podstawowej nr 11 w Rzeszowie im. gen. St. Maczka, Natalię Szwedo, kierowniczkę Filii nr 6 WiMBP w Rzeszowie oraz Barbarę Hulek, bibliotekarkę i jednocześnie pomysłodawczynię całego przedsięwzięcia. 

Dyrektor WiMBP w Rzeszowie Barbara Chmura wstępnie przedstawiła wizję gry oraz wspomniała o pozyskanych funduszach. Leopold GO uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.  Następnie, obie koordynatorki projektu Natalia Szwedo i Barbara Hulek przedstawiły szczegóły powstawania gry, opowiedziały o tym, co zainspirowało je do stworzenia projektu oraz jak wpłynie to na promocję czytelnictwa wśród młodzieży. Głównym celem mobilnej gry miejskiej Leopold GO jest zaangażowanie młodzieży w działanie edukacyjne, wykorzystujące nowe technologie i mechanikę znaną z gier.


Głos zabrali również goście: dr Jacek Magdoń oraz Anna Pasek-Depa, którzy już od początku projektowania gry współpracują z koordynatorkami. Opowiedzieli o współpracy, Pani Anna wspomniała o entuzjazmie uczniów ze Szkoły Podstawowej, którzy brali udział w warsztatach, a dr Jacek Magdoń przybliżył sylwetkę Leopolda Lisa-Kuli.


Dziennikarze zadawali pytania na temat terminu, w jakim można będzie zagrać oraz o działanie mobilnej aplikacji, dostosowanej do zasad gry. Na zakończenie dr Jacek Magdoń opowiedział, jakie nagrody czekają zwycięzców podczas premiery Leopold GO.


Premiera Leopold GO odbędzie się 18 października 2019 r. o godz. 10.00. Drużyny ruszą z parkingu WiMBP w Rzeszowie, przy ul. Sokoła 13. W dniu premiery będą trwały jeszcze zapisy dla chętnych.  


O projekcie w mediach:

Nowiny,15.10.2019
Gazeta w Rzeszowie,...
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: