Noc Bibliotek w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży - relacja

09-10-2019

Noc Bibliotek w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

5 października 2019 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Słowackiego 11 odbyło się V nocne spotkanie dla dzieci, pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.

Spotkanie rozpoczęliśmy od głośnego czytania. Dzieci przywitała Pszczółka Maja  wraz ze swoimi przyjaciółmi. Uczestnicy doskonale bawili się dopasowując kształty na plastrach miodu, czy pomagając pszczołom zrobić zapasy na zimę. Mnóstwo emocji dostarczyły dzieciom wyścigi owadów i pszczele zagadki. Z ochotą zmierzyli się również z pszczelim kręgiem.

Całe rodziny wzięły udział w warsztatach plastycznych, które poprowadził Marcin Minor, pochodzący z Warszawy ilustrator bajek, baśni, komiksów i gier planszowych. Pan Marcin kończył studia na Europejskiej Akademii Sztuk na wydziale malarstwa. Był uczniem m.in. Antoniego Fałata, Wiktora Zina, Franciszka Starowieyskiego. Jest również pedagogiem, terapeutą rozwojowym, arteterapeutą. Uczestnicy warsztatów mieli za zadanie zilustrować fragmenty z książki. „Tutaje” autorstwa Ewy Minor z ilustracjami Marcina Minora. Okazało się, że odpowiednie wkomponowanie perspektywy w rysunek, czy zilustrowanie wybranego wyrazu twarzy wcale nie jest takie trudne. Uczestnicy warsztatów stworzyli niezwykłe rysunki przy pomocy węgla  i suchych pasteli.

Ten wyjątkowy wieczór zakończyliśmy grając rodzinnie w interaktywną grę planszową Scottie Go! Ta innowacyjna gra do nauki programowania, jest połączeniem kartonowych klocków za pomocą, których gracze układają komendy programistyczne oraz aplikacji, która wyznacza zadania, skanuje ułożone klocki i pokazuje drogę i ruchy Scottiego.

Noc Biblioteki dostarczyła naszym czytelnikom niezapomnianych emocji. Uczestnicy zabaw i warsztatów zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Wydarzenie "Noc Bibliotek" sfinansowano w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.

Agnieszka Dworak

·       Relacje w mediach:

--------------------------------------------------------------------