Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

Noc Bibliotek w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży - relacja

09-10-2019

 Noc Bibliotek w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży 

 

5 października 2019 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Słowackiego 11 odbyło się V nocne spotkanie dla dzieci, pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.

Spotkanie rozpoczęliśmy od głośnego czytania. Dzieci przywitała Pszczółka Maja  wraz ze swoimi przyjaciółmi. Uczestnicy doskonale bawili się dopasowując kształty na plastrach miodu, czy pomagając pszczołom zrobić zapasy na zimę. Mnóstwo emocji dostarczyły dzieciom wyścigi owadów i pszczele zagadki. Z ochotą zmierzyli się również z pszczelim kręgiem.   

Całe rodziny wzięły udział w warsztatach plastycznych, które poprowadził Marcin Minor, pochodzący z Warszawy ilustrator bajek, baśni, komiksów i gier planszowych. Pan Marcin kończył studia na Europejskiej Akademii Sztuk na wydziale malarstwa. Był uczniem m.in. Antoniego Fałata, Wiktora Zina, Franciszka Starowieyskiego. Jest również pedagogiem, terapeutą rozwojowym, arteterapeutą. Uczestnicy warsztatów mieli za zadanie zilustrować fragmenty z książki. „Tutaje” autorstwa Ewy Minor z ilustracjami Marcina Minora. Okazało się, że odpowiednie wkomponowanie perspektywy w rysunek, czy zilustrowanie wybranego wyrazu twarzy wcale nie jest takie trudne. Uczestnicy warsztatów stworzyli niezwykłe rysunki przy pomocy węgla  i suchych pasteli.

Ten wyjątkowy wieczór zakończyliśmy grając rodzinnie w interaktywną grę planszową Scottie Go! Ta innowacyjna gra do nauki programowania, jest połączeniem kartonowych klocków za pomocą, których gracze układają komendy programistyczne oraz aplikacji, która wyznacza zadania, skanuje ułożone klocki i pokazuje drogę i ruchy Scottiego.


Noc Biblioteki dostarczyła naszym czytelnikom niezapomnianych emocji. Uczestnicy zabaw i warsztatów zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.


Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

 
Wydarzenie "Noc Bibliotek" sfinansowano w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.


Agnieszka Dworak

 

·       Relacje w mediach:

--------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: