Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18308923 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

Noc Bibliotek w Filii nr 10 – relacja

08-10-2019

 Noc Bibliotek w Filii nr 10
 

Wyjątkowo, ciekawie, niebanalnie!
Tak było podczas V edycji Nocy Bibliotek zorganizowanej w Filii nr 10 przy ul. Podchorążych 1 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie w sobotę, 5 października 2019 r.


Tegoroczna Ogólnopolska akcja promująca Biblioteki pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” była okazją do spotkania z czytelnikami, którzy przyszli tłumnie, aby wspólnie świętować w otoczeniu książek.


Inauguracji  niecodziennego spotkania dokonała Dyrektor WiMBP w Rzeszowie Barbara Chmura. Życząc wszystkim uczestnikom udanej, wyjątkowej Nocy podkreśliła, że to święto bibliotek i czytania, akcja, która w niekonwencjonalny sposób zaprasza do korzystania  z zasobów biblioteki.


Bogata oferta zachęciła do przyjścia całe rodziny,  nikt z odwiedzających nie mógł narzekać na nudę. Atrakcji nie zabrakło do późnych godzin nocnych, a uczestnicy z niebywałą wytrwałością aktywnie uczestniczyli w przygotowanych przez Bibliotekarzy na tę okazję atrakcjach.


Ten wyjątkowy wieczór rozpoczęliśmy od warsztatów przyrodniczych ”Przygoda z pszczołami”, prowadzonych przez Mistrza pszczelarstwa Aleksandra Rębacza z pasieki Boża Iskierka. Zaprezentowane pszczelarskie show, bo tak można określić wspaniały popis wiedzy na temat zwyczajów i życia pszczół, poparty humorystycznymi opowieściami, połączony z prezentacją szklanego ula z jego mieszkańcami, degustacją miodu oraz wykonaniem przez dzieci świeczki z pszczelego wosku było niebywałą atrakcją. Każde dziecko otrzymało dyplom przyjaciela pszczoły, książeczkę pt. ”Fascynujący świat pszczół” autorstwa Pana Aleksandra, oraz drewnianą szpatułkę do miodu. Edukacyjnie, wesoło i słodko - tak można podsumować rewelacyjne spotkanie z Pszczelarzem. Dziękujemy Panu Aleksandrowi za przyjęcie zaproszenia i życzymy mnóstwa „pni” i dużego urodzaju pysznego miodu.


W interaktywnej baśni wszystko zdarzyć się może….. ogromna radość i uśmiech towarzyszyły przez cały występ krakowskiego Teatru Kokon, który zaprosił dzieci do wspólnej zabawy i aktywnego uczestnictwa  podczas spektaklu „Królewna o złotym sercu”. Widownia z przejęciem śledziła rozgrywającą się akcję baśni, ochotnicy tańczyli z królewną Kiarą oraz wyruszyli na niebezpieczną wyprawę z Księciem Filipem, by pokonać złą czarownicę. Widownia żywiołowo reagowała na świetną grę aktorów, którzy zaprezentowali swój kunszt aktorski w pięknych strojach i barwnej scenografii. Zaangażowana publiczność, która współtworzyła spektakl o tolerancji i szacunku wobec odmienności, o mocy przyjaźni i miłości doceniła występy artystów ogromnymi brawami.


Dla miłośników literatury, spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem pt. „Odkrywanie tajemnic książki” było nie lada gratką. Ilustrator, autor ponad dwustu publikacji nawiązał bardzo łatwo kontakt z publicznością - „sypał jak z rękawa” rymami i anegdotami. Zachwycone dzieci radośnie reagowały na dowcipne i humorystyczne historie, którymi pisarz dzielił się prowadząc miłe i sympatyczne rozmowy. Z dużym zainteresowaniem dzieci obejrzały zaprezentowane różnych formatów książki, wszyscy bez wyjątku, spontaniczne zgłaszali się do rozwiązywania zagadek zbierając naklejki i otrzymując kolorowe zakładki. Uczestnicząc w quizie „Jaka to bajka” doskonale odgadywały ukryte tytuły bajek. Zabawie nie było końca….. Po spotkaniu była możliwość zakupienia książek i otrzymania rymowanej dedykacji.


Niewątpliwie dużą atrakcją podczas tej Nocy było spotkanie z magikiem Markiem Wroną z Tajemniczej Szuflady. Na ten występ z niecierpliwością czekali sympatycy czarodziejskich sztuczek. Magik wprowadził wszystkich we wspaniały humor. Fantastyczny pokaz czarowania z kart, sznurków, mnożących się piłeczek….. odbywał się w tajemniczym klimacie, oprawie muzycznej i przy współudziale uczestników zaproszonych do pomocy. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty, aby  nauczyć się  przynajmniej jednej sztuczki. Zabawa w czarowanie bardzo się wszystkim podobała, zwłaszcza, że można było pełnić rolę asystenta iluzjonisty i otrzymać brawa od publiczności.
Dziękujemy za sztuczki, czary i magiczne zaklęcia. Wszyscy bawiliśmy się świetnie!


Wydarzenie "Noc Bibliotek" sfinansowano w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.


Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w V edycji Nocy Bibliotek.
Dzięki Wam drodzy Czytelnicy, spotkanie przebiegało w miłej, radosnej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że każdy odwiedzający naszą placówkę mógł tego wieczoru znaleźć coś dla siebie
.


Maria Jamróg

Relacje w mediach:

-------------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: