Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

06-09-2019

„Leopold GO” - projekt mobilnej gry miejskiej
opartej na życiorysie Leopolda Lisa-Kuli

Z radością informujemy, że Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie jest w trakcie realizacji projektu „Leopold GO” - projekt mobilnej gry miejskiej opartej na życiorysie Leopolda Lisa-Kuli, dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

„Leopold GO” to autorski projekt Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie i pierwsza tego typu inicjatywa w naszym mieście – pod okiem zespołu z Good Books grupa 5 bibliotekarzy wraz z grupą młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. gen. Stanisława Maczka  w Rzeszowie zaprojektuje mobilną grę miejską. Premiera gry, planowana na 18 października 2019, uświetni obchody odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także 100. rocznicę śmierci Leopolda Lisa-Kuli, którego rok, ustanowiony przez Sejmik Województwa Podkarpackiego, jest właśnie obchodzony na Podkarpaciu. Głównym celem projektu jest zaangażowanie młodzieży w wartościowe działanie edukacyjne wykorzystujące nowe technologie. Grupa stworzy historyczną mobilną grę nie tylko dla swoich rówieśników, ale dla wszystkich mieszkańców i gości. Wykorzystując mechanikę znaną z gier, chcemy pokazać, że smartfon może być świetnym narzędziem do nauki przez zabawę. Gra będzie dostępna dla wszystkich do 20 listopada 2019.

Partnerem projektu jest Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Stanisława Maczka  w Rzeszowie. Premiera gry została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz IPN – Oddział w Rzeszowie.

Patronat medialny nad premierą gry objęli: Polskie Radio Rzeszów, TVP3 Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny oraz portal nowiny24.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022
w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”