Spotkanie z myśliwymi – relacja z Filii nr 17

25-06-2019

Spotkanie z myśliwymi – relacja z Filii nr 17

Filia nr 17 w Rzeszowie zorganizowała dzieciom wakacyjny cykl „Spotkań z ciekawymi ludźmi”.

1 lipca 2019 r. do biblioteki przyjechali myśliwi – Mieczysław Struzik z Koła Łowieckiego „Łoś” oraz Jan Banaś z Towarzystwa Myśliwych. Panowie mówili o zadaniach jakie pełnią myśliwi, przytaczając informację ze strony Polskiego Związku Łowiectwa: „Pierwszym zaszczytnym przywilejem i powinnością myśliwego jest osobisty udział w ochronie zwierzyny i zagospodarowaniu łowisk, rzetelne przestrzeganie norm prawa i etyki łowieckiej oraz pełne podporządkowanie się wymogom dyscypliny organizacyjnej. Łowiectwo jest szczególną dziedziną życia społecznego, która łączy harmonijnie ochronę przyrody ojczystej z polowaniem, posiada walory kulturotwórcze, wychowawcze, rekreacyjne oraz gospodarcze. Zadania z zakresu łowiectwa realizują myśliwi zrzeszeni w Polskim Związku Łowieckim, zgodnie z obowiązującym prawem, z poszanowaniem tradycji i etyki łowieckiej”. Pan Struzik prezentował tablicę multimedialną, na której nagrane były różne głosy leśnych zwierząt. Pan Banaś oprócz bycia myśliwym, kolekcjonuje myśliwskie rogi i trąbki, obrazy o tematyce łowieckiej, oraz inne przedmioty, które są związane z łowiectwem.

Wspólnie z Domem Kultury - Filia Słocina serdecznie dziękujemy Panom za interesujące opowieści, a także za przekazanie dzieciom uczestniczących w spotkaniu upominków edukacyjnych.

Spotkanie zorganizowane z okazji Dnia Psa, a psy są nieodłącznymi towarzyszami myśliwych.

Krystyna Maczuga-Długosz

--------------------------------------------