"Wydajemy własną książkę" - pokonkursowa wystawa prac, do dn. 31.08.2019 r. - zaproszenie

09-07-2019

zaprasza

na pokonkursową wystawę prac

„Wydajemy własną książkę”

Ekspozycję można zwiedzać od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 r.

w WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13

w godzinach otwarcia biblioteki

Wstęp wolny!

Na czas letniego wypoczynku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie przygotowała pokonkursową wystawę prac dziewiętnastu edycji konkursu literacko-plastycznego „Wydajemy własną książkę”, organizowanego przez Dom Kultury w Grochowem.

Zgodnie z regulaminem konkursu są to samodzielnie wykonane przez dzieci i młodzież książki, oryginalne ze względu na formę, a także nie ograniczone pod względem tematu i treści teksty literackie.

Na wystawie prezentowane są niekonwencjonalne formy edytorskie wzbogacające wymowę literacką, różne gatunki literackie, powieści, wiersze, a także pamiętniki, utwory sceniczne, reportaże, zapiski i słuchowiska.

Ekspozycja pozwala dostrzec pomysłowość autorów własnych wydawnictw, które zachwycają kolorowymi ilustracjami, niepowtarzalnymi formami. Efekt własnoręcznie wykonanych okładek udało się uzyskać dzięki ilustracjom, wyklejankom, wydzierankom, ozdobom wykonanym metodą quillingu, origami, bogactwu różnorodnych drobiazgów: skrawkom materiałów, drewnie, skórze, słomie, koralikom i innym elementom pasmanteryjnym.

Prezentowane prace powstały z wykorzystaniem różnych technik: komputerowej, kaligrafii, z użyciem pisaków, farb, kredek, są wydzierane, szyte, klejone i do tego wykonane są z niezwykłą starannością.

Niektóre z książek wyróżniają się ze względu na kształt. Pokazujemy zwój na dwóch wałkach do ciasta, wór jutowy z kawą i o kawie, książkę w kształcie torby z paskiem, oraz skrzyni w kształcie fortepianu.

Tematem przewodnim przedstawionych wydawnictw są przede wszystkim uczucia, miłość, dziecięca tęsknota, przyjaźń, marzenia, podróże, historia miejscowości i zabawy podwórkowe.

Każda z książek przedstawionych na wystawie jest wyjątkowa i niepowtarzalna.

Ekspozycję można zwiedzać od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 r. w holu głównym WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13, w godzinach otwarcia biblioteki.

Renata Dziepak

----------------------------------------------------------------------