„Poczytaj mi Babciu, Poczytaj mi Dziadku” – spotkanie w Filii nr 6 - relacja

14-06-2019

Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku”
– międzypokoleniowe spotkanie czytelnicze zorganizowane
w ramach Festiwalu Wyczytanej Książki w Filii nr 6

14 czerwca 2019 w Filii nr 6 odbyło się kolejne wydarzenie w ramach Festiwalu Wyczytanej Książki. Spotkanie z cyklu „Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku” po raz kolejny zgromadziło w Bibliotece małych czytelników z Przedszkola Publicznego w Rzeszowie oraz Panie-Babcie z Klubu Rękodzieła Artystycznego przy Uniwersytecie Rzeszowskim.

Spotkanie rozpoczął występ przedszkolaków, które śpiewały i tańczyły do wakacyjnych piosenek. Po gromkich oklaskach dzieci razem z Babciami wzięły udział w warsztatach plastycznych i wykonały papierowe biedronki, a później Babcie wspólnie przeczytały przedszkolakom wiersz Wandy Chotomskiej „Jak biedronka zgubiła kropki”.

Spotkanie było pełne rozmów, śmiechów, wzruszeń i wspólnych zdjęć, zwłaszcza że po raz ostatni spotkaliśmy się w takim gronie – przedszkolaki, z którymi spotykaliśmy się przez cały rok we wrześniu idą już do szkoły. Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę na pożegnanie i dziękowały każdej wzruszonej Babci za cały rok wspólnych spotkań. Po ostatnich rozmowach i pożegnaniach Babcie przy wspólnym stole mogły powspominać chwile spędzone ze swoimi wnuczkami i wnukami.

Spotkanie zostało zorganizowane w Ramach Festiwalu Wyczytanej Książki, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Barbara Hulek

----------------------------------------------------------------