„Bajka na Dobranoc” - relacja z Filii nr 10

14-06-2019

„Bajka na Dobranoc” - relacja z Filii nr 10

13 czerwca 2019 r. na placu zabaw przy ul. Podchorążych odbyła się kolejna akcja promująca Festiwal Wyczytanej Książki.

W plenerowym spotkaniu uczestniczyły dzieci z rodzicami, którzy przyszli popołudniową porą, aby posłuchać „Bajki na dobranoc” w wykonaniu Henryka Hryniewickiego, aktora rzeszowskiego Teatru Maska i autorskiego Teatru Nemno, reżysera i konstruktora marionetek.

Zaprezentowana bajka Janoscha „Idziemy po skarb. Opowieść o tym, jak Miś z Tygryskiem szukali szczęścia na ziemi” skupiła uwagę widowni, która z dużym zainteresowaniem uczestniczyła w mini spektaklu teatrzyku Kamisibai.

Przedstawiony przez aktora teatr ilustracji, czytanie z odpowiednią intonacją tekstu, nastrojowa muzyka, wprowadziły uczestników w bajkowy świat i dostarczyły kolejnego przesłania; pieniądze, to nie wszystko, najważniejsza jest przyjaźń… szczęście…

Dodatkową atrakcją spotkania był pokaz lalkarski. Przedstawione  marioneteki, które przywędrowały z aktorem na scenę placu zabaw oczarowały zgromadzonych uczestników. Dzieci z zapartym tchem obserwowały artyzm i popisy aktora z teatralnymi lalkami.

Magicznym efektem spotkania zachwyconej publiczności był bezpośredni kontakt z marionetkami - Zenkiem, Wesołkiem, Fakirem, Arlekinem oraz baletnicą Columbiną. Każdą lalkę dzieci mogły oglądnąć, dotknąć lub przytulić.

Niecodzienne spotkanie edukacyjne i zabawowe zakończyliśmy rozdaniem słodyczy, dziękując sympatykom Biblioteki za aktywny i liczny udział w zorganizowanym wydarzeniu.

Maria Jamróg

------------------------------------------------------------------------